لینک های دسترسی

Breaking News

تعقیب معتادین مواد مخدر پس از درمان در بلخ


داکتران شفاخانه پنجاه‌بستر اناثیه ‌و اطفال ولایت بلخ می‌گویند که آنها مریضان شان را با سه شیوه پس از درمان تعقیب و پیگیری می‌کنند.

داکتر وژمه سارم ناظم ولایتی شفاخانه پنجاه‌ بستر اناثیه و اطفال ولایت بلخ به‌صدای امریکا گفت با آنکه روند تداوی معتادین رایگان می‌باشد، اما میزان مراجعه افراد برای برگشت ‌به‌زندگی سالم نسبت به گذشته بهتر شده است.

" روند تداوی بصورت رایگان و داو طلب صورت می‌گیرد اما روند مراجعه معتادین ازسوی اعضای تیم ساحوی وشماری از سوی خانواده و همچنان تعداد از سایر مراکز درمانی از ولایت های دیگر اینجا می‌آیند."

تعقیب معتادین مواد مخدر پس از درمان در بلخ
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

به گفته داکتر سارم پس از تداوی چهل‌وپنج روزه این افراد از مرکز درمانی رخصتی سپس برنامه تعقیبی مریضان آغاز میگردد.

و این برنامه تعقیبی به سه شیوه صورت می‌گیرد، یکی از سوی اقارب معتادین، دوم ازسوی تیم ساحوی و همچنان ازسوی افراد ارتباطی در روستاها و ولسوالی‌ها.

داکتر وژمه سارم ناظم ولایتی شفاخانه پنجاه‌بستر اناثیه و اطفال ولایت بلخ گفت از مجموع یکصدو پنجاه و چهار خانم، چهل و پنج درصد آنان دوباره به موادمخدر روی آورده اند.

"درجریان هشت ماه تداوی ۱۵۴ خانم درهمین جریان چهل وپنج درصد این خانم ها دوباره به مواد مخدر روی آورده اند."

به گفته داکتران، تداوی معتادین مواد مخدر پس رد یابی و تعقیب مریضان،دوباره شناسایی و برنامه انگیزه دهی برای آنها آغاز میگردد تا از اعتیاد دوباره آنان به مواد مخدر جلوگیری شود.

XS
SM
MD
LG