لینک های دسترسی

Breaking News

ختم بودجه وزارت مبارزه با مواد مخدر برای آگاهی‌دهی عامه


اداره مبارزه با مواد مخدر بدخشان می‌گوید که در سال ۹۷ ه ج هیچ بودجه برای راه اندازی برنامه آگاهی‌دهی در اختیار ندارند.

مسوولین این ریاست در بدخشان می گویند که با توجه به سال‌های گذشته امسال وزارت مبارزه با مواد مخدر هیچ نوع امکاناتی دراختیار آنها قرار نداده است.

محمد قاید" افندی " رییس مبارزه با مواد مخدر بدخشان می‌گوید امسال نیز روند آگاهی‌دهی برای مردم از اضرار مواد مخدر آغاز نگردیده است.

"امسال ریاست مواد مخدر هیچ امکانات پولی برای برنامه های آگاهی دهی عامه مبارزه با مواد مخدر از وزارت و موسسات همکار در اختیار نداشتیم که باعث مشکلات زیاد در برنامه تخریب کشتزار ها مواد مخدر شده است".

وی افزود سال گذشته در ولسوالی های ارگو، درایم، کشم، تگاب و مرکز شهر فیض آباد با همکاری موسسه سیار برای بیشتر از " پنجصد نفر " متنفذین، دهاقین و باشنده گان محل برنامه های آگاهی داشتند که مردم در پروسه تخریب آنها را همکاری میکردند.

آقای افندی اظهار داشت این ریاست در نظر دارد که برای سال ۱۳۹۸ به وزارت مبارزه با مواد مخدر پیشنها کند تا بودجه برای برنامه های اگاهی دهی مبارزه با مواد مخدر را در نظر بگیرند.

​شورای ولایتی برنامه های آگاهی دهی مبارزه با مواد مخدر را بسیار مهم و اساسی برای کاهش کشت تریاک می دانند.

عبدالله ناجی " نظری" عضو شورای ولایتی بدخشان گفت

" برنامه آگاهی دهی عامه مبارزه با مواد مخدر بدونشک یکی از نیازمندی های مهم واساسی برای از بین بردن کشت خشخاش توسط مردم و دهاقین می باشد".

آقای نظری می گوید، اگر وزرات مبارزه با مواد مخدر برنامه آگاهی دهی عامه را سالانه روی دست نداشته باشد نمی تواند بدون فهم و درک دهاقین باشنده گان محل که کشتزار های تریاک وجود دارد مردم با دولت همکاری نمایند.

این در حالیست که سال گذشته برای بیشتر از پنجصد تن در پنچ ولسوالی بشمول مرکز برنامه های آگاهی دهی توسط ریاست مبارزه با مواد مخدر به همکاری موسسه سیار تطبیق گردیده است.

XS
SM
MD
LG