لینک های دسترسی

ادعای ناتو مبنی بر پیشرفت در ولایت هلمند


ادعای ناتو مبنی بر پیشرفت در ولایت هلمند

ایساف در افغانستان میگوید، نیروهای آنها و عساکر اردوی ملی افغانستان در نقطۀ مرکزی و حیاتی طالبان، در هلمند پیشرفت نموده اند.

بیانیۀ روز دوشنبه ناتو مشعر است، این اولین باریست که نیروهای افغان و آیساف در ولایت هلمند به این سطح ، پیشرفت نموده اند.

طبق یک خبر دیگر، نیروهای ایتلاف و افغان طی دو عملیات، چندین تن را در رابطه به حملۀ مرگبار روز یک شنبه در جنوب افغانستان دستگیر نموده که باعث کشته شدن شش سرباز امریکایی و دوافغان گردید.

طبق گزارش ایازگل، خبرنگار صدای امریکا، حمله در ولایت قندهار یک پوستۀ امنیتی نیروهای ایتلاف و افغان را هدف قرار داد. این مرگبار ترین حمله بر عساکر ائتلاف در ماه جاری تلقی میشود.

برید جنرال جوزف بلاتز سخنگوی ناتو میگوید، نیروهای ائتلاف و محلی چندین مظنون را در رابطه به حملۀ روز یکشنبه محبوس نموده اند.

بلاتز گفت : "افرادیکه عقیده میرود در حملۀ روز گذشته دست داشته باشند، توسط نیروهای ائتلاف و افغان ، شب گذشته دستگیر شده اند. پس این خبر خوش است و در جریان عملیات دستگیری آنها هیچ برخوردی صورت نگرفت."

شورشیان طالب مسؤلیت بمگذاری مذکور را ادعا نموده اند.

تلفات ناتو بطور ثابت در افغانستان افزایش یافته و سال گذشته مرگبارترین سال برای نیروهای بین المللی در افغانستان ثابت شده و تابحال در حدود 480 عسکر امریکائی در افغانستان به قتل رسیده است.

XS
SM
MD
LG