لینک های دسترسی

Breaking News

موسی زی: 'پاکستان می تواند زمینه ارتباط مستقیم با رهبران طالبان و دولت افغانستان را مساعد نماید.'


موسی زی: 'پاکستان می تواند زمینه ارتباط مستقیم با رهبران طالبان و دولت افغانستان را مساعد نماید.'

در نتیجه چهارمین نشست محوری سه جانبه در پاکستان پیشرفت های خوبی در مورد مصالحه افغانستان صورت گرفته است.

جانان موسی زی، سخنگوی وزارت خارجه افغانستان، در کنفرانس مطبوعاتی اش امروز(یکشنبه) گفت در چهارمین نشست محوری افغانستان، پاکستان و امریکا در اسلام آباد، در مورد مصالحه افغانستان، وضاحت های خوبی برای روشن شدن مسایل بین پاکستان، افغانستان و امریکا برای کامیابی مصالحه ملی افغانستان به دست آمده است.

به گفته موسی زی، مصالحه با تمام گروه های مخالف دولت افغانستان صورت گرفته می تواند که در آن هیچ استثنایی وجود ندارد. قبلا در این مورد موقف دولت امریکا واضح نبود. اما بعد از بیانیه وزیر خارجه امریکا در واشنگتن و هندوستان، موقف امریکا در قبال مصالحه با مخالفین دولت روشن گردیده است.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه افغانستان، توقع دولت افغانستان از کشور پاکستان این می باشد، که تعهدات خویش را در مورد مصالحه ملی افغانستان عملی نماید و دولت افغانستان مطمئن است که پاکستان در مورد کمک کرده می تواند.

جانان موسی زی، سخن گوی وزارت خارجه افغانستان، در مورد حضور طالبان در کنفرانس دوم بن گفت دولت افغانستان ریاست هیئت افغانی را در کنفرانس بن به عهده خواهد داشت. او گفت طالبان و یا مخالفین دولت زمانی در چهار چوب هیئت افغانی اشتراک کرده میتواند که در مورد روند مصالحه ملی در افغانستان پیشرفت های لازمی صورت بگیرد.

سخنگوی وزارت خارجه افغانستان درخصوص کشته شدن عساکر امریکایی و افغان در سانحه سقوط گفت عساکر هر دو کشور در راه مبارزه علیه دهشت افگنی و آمدن ثبات در افغانستان جان های خویش را از دست داده اند. او گفت افغانستان و امریکا به همکاری های دراز مدت، نیاز شدید دارند.

XS
SM
MD
LG