لینک های دسترسی

حضور قوی تر حکومت فراتر از پایتخت در سال نو میلادی


حضور قوی تر حکومت فراتر از پایتخت در سال نو میلادی

وزارت داخلۀ افغانستان در نظر دارد در سال نو میلادی که تازه آغاز گردیده است، سطح فعالیت های خود را افزایش دهد و شماری از ولسوالی هایی را که تحت کنترول مخالفین است، تصرف نموده تحت ادارۀ حکومت در آورد.

زمری بشری، سخنگوی وزارت داخله روز یکشنبه در نشستی خبری در کابل ضمن تشریح گزارش یک سال گذشته امنیتی گفت برنامه های جدید برای تامین امنیت در مناطق دور دست در نظر است و پولیس درنظر دارد در سال جاری، امنیت به مناطق دور تر از مرکز و ولسوالی ها را توسعه دهد.

آقای بشری گفت، تلاش است تا نیروهای افغان در همکاری با قوای بین المللی کنترول هشت ولسوالی را که در اختیار طالبان قرار دارد، به دست گیرند.

وی در ادامه گفت: "ما درنظر داریم که در این سال امنیت را در نقاط دور دست کشور، جا های که مشکلات امنیتی وجود دارد، انکشاف دهیم و شاهد مرفوع شدن مشکلات امنیتی در آن نقاط باشیم."

سخنگوی وزارت داخله افغانستان ادامه داده گفت در هشت ولسوالی که قوت های امنیتی حکومت موجود نیست درنظر است به طور مشترک با سایر ارگان های امنیتی در آن ولسوالی ها، نیرو های وزارت داخله مستقر گردد تا تنفیذ قانون صورت بگیرد و نظم عامه در آن ولسوالی ها پیاده شود.
وزارت داخله دستاورد های پولیس ملی را در سال 2010 برجسته خواند و گفت، در کنار آن که حدود 35 هزار تن از منسوبین پولیس آموزش های لازم را فرا گرفته اند، وزارت داخله دستاورد هایی در ایجاد سیستم ها و تصویب پالیسی ها نیز در سال 2010 داشته است که از آن جمله یکی هم استراتیژی پلان پنج سالۀ پولیس است.
آقای بشری به ادامه گفت، در سال گذشته حدود 171 تن مواد مخدر توسط نیروهای پولیس کشف و ضبط شده و 1600 نفر در ارتباط با قاچاق مواد مخدر دستگیر گردیده است.
سخنگوی وزارت داخله گفت در بخش مبارزه با جرایم جنایی از جملۀ تقریباً هفت هزار واقعۀ جنایی، شش هزار حادثۀ آن کشف شده که 82 درصد افزایش را نشان می دهد.

XS
SM
MD
LG