لینک های دسترسی

Breaking News

مقام افغان:'لازم است قوای امنیتی از لحاظ جسمی وروحی آمادگی داشته باشند'


مقام افغان:'لازم است قوای امنیتی از لحاظ جسمی وروحی آمادگی داشته باشند'

سمینار سه روزه در مورد انتقال مسؤولیت های امنیتی، برای منسوبین ارودی ملی در مقر وزارت دفاع ملی برگزار شده است.

به گفته مسؤولین وزارت دفاع افغانستان هدف سیمنار، تقویت روحیه سربازان و افسران اردوی ملی برای به دست گرفتن مسؤولیت های امنیتی در روند انتقال از نیروهای بین المللی می باشد.

در سمینار یاد شده که صبح امروز(دوشنبه) آغاز گردید، شیر محمد کریمی، لوی درستیز وزارت دفاع افغانستان، قاضی محمد امین وقاد، عضو شورای عالی صلح، مسؤولین عقیدتی و سیاسی جزوتام های اردوی ملی از سرتاسر افغانستان و علمای دینی اشتراک نموده بودند.

شیر محمد کریمی، لوی درستیز وزارت دفاع ملی افغانستان خطاب به منسوبین اردوی ملی گفت "انتقال ما، تنها انتقال فزیکی امنیتی نمی باشد، بلکه ما باید در جریان پروسه انتقال در قدم اول از این هفت منطقه حفاظت و در مراحل بعدی مسؤولیت تمام نقاط افغانستان را تا سال ۲۰۱۴ به دوش خواهیم گرفت. ما برای مردم زمینه فراهم شدن خدمات، عدل و انصاف را نیز مساعد خواهیم نمود."

به گفته کریمی برنامه های انتقال مسؤولیت در ساحات تعیین شده خوب پیشرفته است، اما نیاز است که نیروهای افغان از لحاظ جسمی و روحی برای به دست گرفتن روند انتقال، بیشتر از این آماده گردند.

جنرال محمد نسیم امین، رئیس ریاست عقیدتی و سیاسی وزارت دفاع ملی گفت انتقال امنیت از نیروهای خارجی به نیروهای افغان اولین آزمون نیروهای اردوی ملی می باشد.

وی خطاب به آمرین عقیدتی و سیاسی گفت این مسؤولیت شما می باشد که نیروهای افغان را به روحیه وطن دوستی تربیه نمایید چون نیروهای متعهد به وطن می توانند به هموطنان شان مصدر خدمت گردند.

XS
SM
MD
LG