لینک های دسترسی

Breaking News

حضور بازیکنان خارجی در مسابقات داخلی افغانستان


صدای امریکا نیز یکی از تمویل کنندگان این مسابقات می باشد

در بازی های شش دوش لیگ کرکت موسوم به تورنمنت شپږیزه، که سر از شام امروز در کابل آغاز گردید، در کنار ورزشکاران افغان، ‌شماری از بازیکنان خارجی نیز شرکت ورزیده اند.

بورد کرکت افغانستان میگوید تا حال ناصر جمشید، محمد آصف، کامران اکمل، محمد سمیع، سلمان بټ، و خالد لطیف از پاکستان به کابل رسیده اند و سکندر رضا عضو تیم زیمباوی نیز به آنها خواهند پیوست.

این مسابقات، که چهارمین دور بازی های لیگ شش دوش کرکت در کابل محسوب میگردد، عمدتاً از سوی شرکت تجارتی الکوزی کولا تمویل میشود و در میان سایر تمویل کنندگان آن، صدای امریکا نیز شامل است.

بورد کرکت افغانستان میگوید که در این مسابقات، شش تیم شرکت کرده اند و هر روز دو بازی برگزار خواهد شد که در کنار بازیکنان افغان، ‪ورزشکاران خارجی نیز در آن بازی میکنند.

راشد آرمان عضو تیم ملی کرکت افغانستان میگوید مسابقات داخلی نسبت به خارجی دشوار است، چون به گفتۀ او، در مسابقات با ورزشکاران خارجی و ناآشنا، به جرأت میتوان بازی کرد.

ظاهر خان یک ورزشکار دیگر، این بازی ها را فرصت و تجربۀ خوبی برای کرکت بازان افغان میخواند. سریکا پرسا، اهل هندوستان و عضو مربیان شورای جهانی کرکت، نیز به کابل آمده است. وی میگوید افغانستان در کرکت آیندۀ روشنی دارد.

مسابقات شپږیزه شش دوش کرکت از سال ۲۰۰۳ میلادی در کابل آغاز شده که در ابتدا پنج تیم در آن شرکت می کردند، اما امسال تیم کابل بازان نیز بر آن افزوده شده است.

XS
SM
MD
LG