لینک های دسترسی

Breaking News

غزنی و کندز – دو صحنه جدید حملات مرگبار انتحاری


نمای بالا حصار شهر غزنی
حملۀ انتحاری حوالی شام شنبه در چوک ولایت کندز ده کشته و بیست و یک زخمی برجا گذاشت.

سید سرور حسینی، سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت کندز به رادیو آشنا گفت که در این رویداد مدیر مبارزه با تروریزم قوماندانی امنیه و مدیر ترافیک ولایت کندز کشته شدند.

داکتر سعد مختار، رئیس صحت عامه ولایت کندز با تایید شمار تلفات گفت که وضعیت شماری از زخمی شدگان وخیم می باشد.

وزارت داخلۀ افغانستان با نشر خبرنامه یی این حمله را به شدت محکوم کرده و گفته است که پیگرد را در این مورد آغاز کرده است.

رویداد دیگر انتحاری

مقام های محلی در ولایت غزنی می گویند که حملۀ انتحاری حوالی چاشت روز شنبه در مقابل یک پوستۀ امنیتی در مرکز آن ولایت چندین کشته و زخمی برجا گذاشت.

محمد علی احمدی، معاون والی غزنی به رادیو آشنا گفت که مهاجم انتحاری سوار بر بایسکل می خواست پوستۀ امنیتی ساحۀ کلاه سبز را در مرکز شهر هدف قرار دهد اما موفق به این کار نشده و خود را در جلو این پوسته انفجار داد.

به گفتۀ احمدی در این رویداد سه نفر به شمول مهاجم انتحاری کشته شده و پنج غیر نظامی به شمول یک زن و دو کودک زخمی شدند. وضعیت سه تن از زخمی شدگان وخیم توصیف شده است.

زره ور زاهد، قوماندان امنیه ولایت غزنی این حمله را به مخالفان مسلح دولت نسبت داد اما از گروه خاصی نام نبرد. او افزود که در میان زخمی شدگان نیز دو پولیس شامل می باشد.

پایتخت تمدن اسلامی

قرار است در بهار سال آینده که کمتر از دو ماه به آن باقی مانده است، ولایت غزنی به عنوان پایتخت تمدن کشور های اسلامی اعلام گردد.

مقام های محلی با ابراز نگرانی می گویند که گزارشات حاکی از آن است که مخالفان مسلح دولت در ساحات جنوبی آن ولایت، درتلاش مختل ساختن مراسم جشن اعلام غزنی به عنوان پایتخت کشور های اسلامی اند.

محمد علی احمدی، معاون والی غزنی گفت که هدف مخالفان مسلح مختل ساختن وضعیت امنیت است. به گفتۀ آقای احمدی شورشیان می خواهند از طریق حملات انتحاری، انفجارات و ترور بر ادعای خود مبنی بر ناکامی دولت دست آویزی ارائه کنند.

پس از آنکه رهبران افغانستان و ایالات متحده توافق کردند که دفتر طالبان برای پیشبرد مذاکرات صلح در قطر گشایش یابد، حملات انتحاری طالبان بر اهداف امنیتی در افغانستان بیش از پیش شدید شده است.
XS
SM
MD
LG