لینک های دسترسی

Breaking News

ملا محمد عمر کشته نشده است


ذبیح الله مجاهد، سخنگوی ِ ادعا شدۀ طالبان گفت ملا عمر سالم است و در افغانستان به سر میبرد.

سخنگوی قوای "ایساف" در افغانستان گفت او درمورد اینکه گزارش های تأیید نشده روز دوشنبه مبنی بر کشته شدن ملا محمد عمر، رهبر ارشد طالبان واقعیت دارد یا نه، اطلاعی ندارد.

جنرال جوزف بلاتز، سخنگوی ایساف در کابل بیان داشت که ما همه این گزارش را دریافت نموده ایم ولی تاکنون تأیید نشده است.

بلاتز گفت "ما همه این خبر را دریافت کرده ایم که تا هنوز تائید نشده است. و واضحاً علاقمندی زیادی وجود دارد تا درین مورد ابراز نظر صورت گیرد."

در ابتدا تلویزیون طلوع به نقل از قول یک مقام ارشد استخبارات افغان که نام وی ذکر نگردید خبر داد که ملا عمر در پاکستان کشته شده است.

طالبان این گزارش ها را رد کردند و گفتند که رهبر این گروه تندرو زنده و در افغانستان است.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی ِ ادعا شدۀ طالبان به اسوشتیدپرس طی تماس تلفونی روز دوشنبه گفت که گزارش ها مبنی بر کشته شدن ملا عمر در پاکستان تبلیغات منفی بوده و واقعیت ندارد.

او اضافه کرد که ملا عمر سالم است و در افغانستان به سر میبرد.

این در حالیست که ایالات متحده از پاکستان خواسته است تا ملا عمر و دیگر اعضای ارشد شبکه تندرو حقانی را تسلیم دهد.

واکنش حکومت افغانستان

ملا محمد عمر کشته نشده است
ملا محمد عمر کشته نشده است

در حالیکه شایعات مبنی بر کشته شدن ملا محمد عمر در پاکستان توجه همه را به خود جلب نموده است، مقامات افغان و قوای ایساف در مورد واکنش هایی را نشان داده اند.

لطف الله مشعل، سخنگوی اداره امنیت ملی افغانستان طی کنفرانس مطبوعاتی بیان داشت که این اداره، معلومات نشر شده از جانب مطبوعات افغان را تأیید کرده نمی تواند.

مشعل اضافه کرد که طبق معلومات اداره امنیت ملی افغانستان ملا عمر در شهر کویته مرکز ولایت بلوچستان پاکستان زندگی می کند ولی از مخفیگاه خود در طول چهار و یا پنج روز گذشته مفقود شده است.

XS
SM
MD
LG