لینک های دسترسی

Breaking News

تداوم حملۀ مسلحانۀ طالبان در قندهار


تداوم حملۀ مسلحانۀ طالبان در قندهار
تداوم حملۀ مسلحانۀ طالبان در قندهار

عساکر افغان برای روز دوم در شهر قندهار، درگیر جنگ با طالبان هستند.

مقامات افغان می گویند، تندروان در جریان حملۀ که برای روز دوم ادامه دارد حداقل سه تن را به هلاکت رسانده اند و این در حالیست که ۴۶ تن دیگر به شمول ۲۴ منسوب امنیتی در این جریان مجروح شده اند.

مقامات می گویند، تا به حال ده ها تندرو هلاک شده است.

زمری بشری سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان گفت حمله کنندگان انتحاری مسلح روز گذشته در شهر قندهار بر چهار موقعیت حمله نمودند و بعد از چند ساعت نیروهای امنیتی به خصوص پولیس ملی توانستند که وضعیت را تحت ادارۀ خویش در آورند.

زمری بشری گفت "ولی در یک نقطۀ دیگر که هوتل قندهار است، عملیات هنوز هم ادامه دارد، تهدید باقی مانده و نیروهای امنیتی به طور مشترک تلاش دارند تا تهدیدات مذکور را رفع نمایند."

طالبان به روز شنبه یک سلسله حملات مهلک هماهنگ شده را در سراسر قندهار به راه انداختند. تندروان با استفاده از راکت های سرشانۀ، و شلیک سلاح خفیف مقر ولایت را مورد حمله قرار دادند. حملۀ روز شنبه به دفاتر محلی امنیت و مراکز مختلف پولیس گسترش یافت.

توریالی ویسا والی قندهار طی کنفرانس خبری در رابطه به حملۀ طالبان بر شهر قندهار چنین اظهار نظر نمود.

والی قندهار افزود "خوشبختانه نیروهای امنیتی ما توانستند با شجاعت و شهامت تمام ساحات اشغال شده توسط طالبان را مجدداً تحت ادارۀ خویش در آورده و به مخالفین ضربۀ شدیدی را وارد نمایند. تا به حال ۱۱مخالف کشته شده و هفت تن دیگر آنها دست به انتحار زده اند. و در جریان این حمله در بخش نظامی و ملکی تقریباً ۴۰ تن زخمی و کشته داریم."

از جانب دیگر، حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان این حمله را محکوم نموده می گوید، طالبان و القاعده برای پنهان نمودن ضعف خویش متعاقب مرگ اسامه بن لادن، دست به خشونت زدند.

هفتۀ گذشته طالبان اعلام نموده بودند که حملات بهاری را آغاز نموده، عساکر خارجی و مقامات افغان را هدف قرار خواهند داد.

XS
SM
MD
LG