لینک های دسترسی

Breaking News

افتتاح دفتر امور زنان در قندهار


افتتاح دفتر امور زنان در قندهار

ولسوالی 'دند' اولین ولسوالی ولایت قندهار است که چند روز قبل دفتر امور زنان در آن گشایش یافت.

رقیه اڅکزی، رئیس امور زنان ولایت قندهار، می گوید با گشایش این بخش آنها خواهند توانست تا به مشکلات زنان آن ولسوالی رسیدگی نمایند.

وی افزود این مساعدت ها که در آن مواد غذایی نیز شامل است برای زنان که بیشتر آنان را زنان بیوه تشکیل می دهد، فراهم خواهد گردید.

مسؤولین ولسوالی دند نیز با گشایش دفتر امور زنان در این ولسوالی ابراز خورسندی نموده می گویند که کمبود پروژه ها به منظور رسیدگی به زنان بی بضاعت در آن ولسوالی از یک سو و مشکلات فرهنگی از سوی دیگر سبب به میان آوردن وضعیت نا به سامان زنان نه تنها در آن ولسوالی بلکه در سطح ولایت نیز گردیده است.

افتتاح دفتر امور زنان در قندهار
افتتاح دفتر امور زنان در قندهار

احمدالله نازک ولسوال دند آروزومند است که با فعالیت این بخش در تشکیل آن ولسوالی، رسیدگی بهتری به وضعیت زنان صورت گیرد.

او گفت "به دلیل بعضی مسایل فرهنگی، دراین جا زنانی هستند که در فقر زندگی می نمایند، اکنون با تشکیل مدیریت امور زنان در ولسوالی دند ما در تلاش هستیم تا مساعدت های سازمان های امداد رسان را جلب نموده و برای آنها در خانه های خودشان زمینۀ کار را مهیا سازیم."

عساکر آیساف مستقر در ولسوالی دند هم از گشایش دفتر زنان در این ولسوالی ابراز خورسندی می کنند.

کترین گیفس، مسؤول زنان این نیروها، می گوید که با مسؤولین بخش مربوطۀ خود برای بهبود زندگی زنان ولسوالی دند همکاری بی شائبه خواهد کرد.

وی می افزاید "کار کردن و کمک برای زنان ولسوالی دند برایم بسیار خوش آیند است، کمکی که آنها به آن نیاز دارند. ما از یک منطقۀ ولسوالی دند دیدن نمودیم که در آنجا زنان ضرورت زیاد به خدمات صحی و معارف داشتند، بهتر خواهد بود تا دفتر تازه گشایش یافتۀ زنان در این ولسوالی در قدم اول نیازمندی های زنان را شناسایی نموده و برای رفع آن پلان هایی را طرح نماید، ما آنها را در پیاده ساختن این طرح از هر طریق ممکن همکاری می نماییم."

ولسوالی دند در ده کیلومتری جنوب شرق شهر قندهار موقعیت دارد.

مسؤولین زنان در ولایت قندهار در حالی اقدام به دسترسی بیشتر زنان به حقوق شان نموده اند که به گفتۀ فعالین، وضعیت زنان در آن ولایت پرمشقت می باشد.

XS
SM
MD
LG