لینک های دسترسی

Breaking News

افتتاح نمایشگاۀ زنان تجارت پیشه در کابل


مرکز انکشاف تجارت و کاروبار افغانستان به مناسبت ٨ مارچ - روز جهانی همبستگی زنان - نمایشگاهی را در کابل با حضور گسترده زنان تجارت پیشه افتتاح کرد.

سپوژمی صیام، مسؤل این نمایشگاه به صدای امریکا گفت که بیش از ۵۰ غرفه به زنان تجارت پیشه اختصاص داده شده و روز سه شنبه در آغاز این نمایشگاه، پنج شرکت با سرمایه‌ گذاری ۱۵۰ هزار دالر، افتتاح گردید که مالک سه شرکت آن، زنان اند.

به گفتۀ خانم سپوژمی در این نمایشگاه ده‌ها موقف خالی به اعلان گذاشته خواهد شد و به بانوان برتر در عرصه‌های مختلف، تقدیرنامه اهدا می ‌شود.

فرصت‌های کار و تحصیل، لباس و فرهنگ افغانی، سخنان انگیزشی برای آغاز کسب و کار، بورس‌های تحصیلی و اعلام ده‌ها بست خالی، جز این نمایشگاه چهار روزه است.

حضور زنان و شرکت‌های که توسط زنان رهبری می ‌شود، در این نمایشگاه، نسبتأ گسترده است و بسیاری شرکت‌های که رهبری آنها را مردان دارند نیز مدیریت غرفه‌های شان را در این نمایشگاه به زنان واگذار کرده اند.

وزارت امور زنان افغانستان، برگزاری چنین نمایشگاه‌ها را برای پیشرفت زنان در سکتور تجارت مهم می ‌پندارد.

بربنیاد معلومات اتاق تجارت و صنایع زنان افغان، در حال حاضر ١١٥٠ شرکت را در سراسر افغانستان، زنان رهبری و اداره می‌ کنند که ۳۰۰ شرکت آن در سال ۲۰۱۸ میلادی به فعالیت آغاز کرده است.

در این میان حدود صد شرکت به سطح متوسط و۲۰ شرکت به سطح بزرگ فعالیت دارند.

حکومت افغانستان برای گسترش نقش زنان در سکتور تجارت، سهم مشخص را برای شرکت‌های تجارتی به رهبری زنان در دادن قراردادها مدنظر گرفته است.

XS
SM
MD
LG