لینک های دسترسی

Breaking News

احتجاجات علیه حملات پاکستان بر افغانستان


مظاهرات در کابل علیه حملات راکتی پاکستان بر خاک افغانستان

صد ها افغان به روز شنبه در شهر کابل در مخالفت با حملات راکتی پاکستان احتجاج نموده میگویند، حملات راکتی از داخل قلمرو پاکستان باعث کشته شدن دها تن شده است.

شکیب احمد یک تن از مظاهره کنندگان به آژانس خبری رویترز چنین گفت:

" اگر پاکستان حملات راکتی خود را ادامه میدهد، ما مردم افغانستان در قدم اول از حق مدنی خود استفاده نموده و اگر جلو حملات خود را نگرفت، به حرکات نظامی و پیاده دست خواهیم زد."

احتجاج کنندگان به خاطر کشته شدن ۳۶ تن، اعم از اطفال و زنان؛ شعار های " مرگ بر پاکستان" را سر دادند.

دو تن از مظاهره کنندگان تظاهرات در کابل
دو تن از مظاهره کنندگان تظاهرات در کابل

محمد بصیر یک تن از باشندگان شهر کابل که در این احتجاج اشتراک داشت ، چنین اظهار نظر نمود:

"ملل متحد نباید خود را آرام بگیرد. این قوای ناتو که در اینجا آمده و در هر جا مستقر است، نباید خود را آرام بگیرد، اینها باید مداخله نمایند. آمده اند که از مردم افغانستان دفاع نمایند، دفاع کنید نی که آنها بالای مردم ما راکت میزنند، و ما را هم نمیمانی که حمله کنیم، آنها را نیز منع نمیکنی، خبر برای چی اینجا آمده اید؟"

احتجاجات علیه حملات پاکستان بر افغانستان
احتجاجات علیه حملات پاکستان بر افغانستان

حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان به روز دوشنبه با جنرال اشفاق کیانی لوی درستیز پاکستان در کابل ملاقات نموده ، خواستار پایان حملات راکتی گردید.

تورن جنرال اطهر عباس سخنگوی اردوی پاکستان به روز دوشنبه گفت، اردوی آن کشور عمداً بر خاک افغانستان حمله ننموده، ولی احتمالاً چند فیر راکت زمانی بر خاک افغانستان اصابت نموده که نظامیان پاکستان ، طالبان فراری را هدف قرار میدادند.

XS
SM
MD
LG