لینک های دسترسی

Breaking News

اعلام توقف یکجانبۀ حملات در حلب از جانب روسیه


شورشیان سوری حین فرار از منطقۀ تحت محاصرۀ حلب

رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه یک توقف تازۀ بشردوستانۀ حملات را بر شهر حلب سوریه پیشنهاد کرده و از شورشیان خواسته است آن شهر را ترک کنند. اما شورشیان سوری به صورت فوری این پیشنهاد ولادیمیرپوتین را رد کرده اند.

وزارت دفاع روسیه به نقل از آقای پوتین گفت که دو دهلیز جدید امداد رسان، روز جمعه باز خواهد شد که یکی به سرحد ترکیه و دیگری هم به شهر ادلیب می انجامد.

ولادیمیر گراسیموف، لوی درستیز قوای مسلح روسیه از تمام رهبران گروه های مسلح خواست تا خصومت ها را توقف داده و شهر حلب را با سلاح شان ترک کنند.

گراسیموف این را هم گفته است که حملات تهاجمی شورشیان بر مواضع حکومت اسد جهت باز کردن محاصرۀ حلب که هفتۀ گذشته آغاز شده بود، "با ناکامی مواجه شده است."

لوی درستیز قوای مسلح روسیه به اسوشیتدپرس گفته است که شورشیان "هیچ فرصت شکستاندن محاصره را ندارند."

شورشیان مستقر در حلب این پیشنهاد روسیه را "یک نیرنگ رسانه یی برای مخشوش کردن اذهان عامه" عنوان کرده است.

آتش سوزی در شهر حلب
آتش سوزی در شهر حلب

یاسر ال یوسف، سخنگوی یک گروه شورشی در حلب می گوید که روسیه "جدید نیست" و برنامه های تازه اش "ما را نگران نمی سازد."

یوسف اضافه می کند که اظهارات رئیس جمهور روسیه، "بازگو کنندۀ حقایق در میدان جنگ نیست."

شورشیان با رد پیشنهاد توقف حملات روسیه به روز جمعه که از هفت صبح تا ۹ شب ادامه خواهد یافت خواهان یک کمیسیون بین المللی برای بررسی دروغ های روسیه شده اند. آنان گفته اند که روسیه نباید نگران شورشیان باشد.

حملات شدید هوایی و محاصرۀ حلب سوریه در حالی ادامه دارد که بشارالاسد درتازه ترین صحبت خود گفته است "تا سال ۲۰۲۰ در اریکه قدرت باقی خواهد ماند.

این درحالیست که سرگی لافروف، وزیر خارجۀ روسیه روز چهارشنبه در یونان، بدون اینکه نامی از کدام کشوری برده باشد گفت که کشور های دخیل در مذاکرات صلح سوریه، روند صلح را که تخریب می کنند.

اما در مذاکرات صلح سوریه جان کری، وزیر خارجۀ ایالات متحده و وزرای خارجۀ ترکیه، عربستان سعودی، قطر و ایران دخیل بودند.

XS
SM
MD
LG