لینک های دسترسی

Breaking News

روسپی‌خانه‌های هالند بازگشایی شد


درست شش ماه پس از انسداد محلۀ کارگران جنسی در شهر امستردام هالند به دلیل جلوگیری از شیوع کروناویروس، حکومت هالند به کارگران این محله اجازه داد تا سر از روز چهارشنبه ۱۹ می (۲۹ ثور) فعالیت شان را از سر گیرند.

اما زنان کارگر باید هنگام پذیرایی از مشتریان جنسی شان باید رهنمود رسمی کووید۱۹ را در در و دیوار خلوت‌خانه‌ها نصب کرده باشند و خود را متیقن سازند که مشتریان شان به این رهنمودها از جمله شستن دستان و پوشیدن ماسک عمل می‌کنند.

کیلی، یکی از کارگران جنسی به خبرگزاری فرانس پرس گفت: "بی نهایت خرسندم که پس از زمان طولانی بیکاری، دوباره به کار برگشته ام...برای شمار زیادی از دختران کارگر در اینجا [انسداد محل کارشان] فاجعه بار بود، زیرا اکثر آنان هیچ کمکی از دولت دریافت نمی‌کردند و ناگزیر بودند که به گونۀ غیرقانونی کار کنند."

روسپی‌گری در هالند قانونمند است، اما حکومت هالند در اوایل دسمبر سال روان و در پی شیوع دومین موج همه‌گیری کروناویروس در آن کشور، فعالیت روسپی‌خانه ها و دیگر مشاغلی را که در آن تماس بین افراد برقرار است، متوقف کرد.

اتحادیۀ کارگران جنسی هالند گفته است که محدودیت‌های اعمال شده، کارگران را مجبور کرد که در شرایط نامصوون و به گونۀ غیرقانونی به کار شان ادامه دهند.

ناحیۀ سرخ امستردام یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر است
ناحیۀ سرخ امستردام یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر است

با اینحال، به نظر نمی‌رسد که کارگران جنسی امستردام به زودی از رونق پیشینۀ کارشان برخوردار شوند، زیرا همه‌گیری کروناویروس ورود گردشگران خارجی به هالند را، مثل دیگر کشورهای جهان، کم کرده است.

جیان، کارگر دیگر جنسی ناراض است که چرا ماه‌ها پیش، زمانیکه به مشاغل دیگر مثل آرایشگاه‌ها و سلمانی‌ها اجازۀ فعالیت مجدد داده شد، روسپی‌خانه‌ها اجازۀ فعالیت نیافتند. او می‌گوید که تمام رهنمودهای صحی را رعایت می‌کند تا صحت خود و مشتریانش را با خطر مواجه نکند.

روسپی‌خانه‌های امستردام که در محلۀ مسما به "ناحیۀ سرخ" موقعیت دارد، از دیرزمان یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر و منبع درآمد به دیگر تشبثات این محله چون می‌خانه‌ها و رستوران‌ها بوده است.

دیفی میل، مسوول یک می‌خانه در ناحیۀ سرخ امستردام از بازگشایی محلات کارگران جنسی خرسند است. او گفت: "اکنون دختران به فعالیت آغاز کرده اند، می‌خانه ها بازگشایی شده اند، این در واقع گامی به پیش است. من واقعاً خوشحالم...همه در امستردام زمان دشواری را پشت سر گذاشتند، به ویژه در این ناحیه."

کیران دیکان که در ناحیۀ سرخ آرایشگاه دارد، برگشت کارگران جنسی را برای رونق اقتصادی این ساحه به فال نیک گرفته است. او گفت: "امیدوارم که گردشگران به برگشت آغاز کنند، شمار زیاد مدل‌های اقتصادی ما در این ساحه به گردشگری متکی است."

XS
SM
MD
LG