لینک های دسترسی

Breaking News

تلاش شرکت افغان برای رقابت با بازار موترهای مستعمل در افغانستان


یک شرکت در افغانستان موترهای جدید واگون، باربری و مسافربری را به بازار عرضه کرده است تا با بازار موترهای مستعمل رقابت کند.

شرکت محمد امین نور ۱۱ مدل مختلف وسایط نقلیه را عرضه می‌کند که قیمت آنها بین ۱۲۰۰ تا ۲۵۰۰ دالر است.

پرزه جات اساسی این موتر چون ماشین، تایر و شیشه از چین وارد شده و تولید بدنه، سایر پرزه جات و بسته بندی آن در افغانستان صورت می‌گیرد.

مسوولان این شرکت گفته اند که تا کنون ۲۰۰ عراده موتر تولید کرده اند که برخی آن برقی بوده و توسط بطری حرکت می‌کنند و بعضی شان تیل مصرف می‌کنند.

مصطفی مستور، وزیر اقتصاد افغانستان در مراسم نمایش موترهای شرکت امین نور گفت: "در مجموع قیمت ها به مراتب ارزانتر از محصولاتی اند که ما به افغانستان وارد می‌کنیم. "

وزیر اقتصاد افغانستان ابراز امیدواری کرد که بازار افغانستان از محصولات با کیفیت هر سرمایه گذار استقبال خواهد کرد.

مسوولان شرکت امین نور در نظر دارند که در آینده تمام پرزه جات این موترها را در افغانستان تولید کرده و واردات آن را کاهش دهند.

احمد ضیا احمدیار، مدیر شرکت امین نور گفت: "بعد از سه سال توانستیم ۸۰ در صد پرزه جات مورد نیاز این موتر ها را خود تولید کنیم … هدف ما در پنج الی ده سال آینده تولید پرزه جاتی مثل ماشین، تایر و شیشه است که هنوز هم ما آنها را از خارج وارد می‌کنیم."

محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان نیز روز دوشنبه ۳۱ اگست هنگام بازدید از موترهای این شرکت گفت که دولت از انکشاف صنعت در هر نقطه کشور حمایت می‎‌کند.

ریاست جمهوری افغانستان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که از سال گذشته به اینسو از این موتر ها در داخل ارگ استفاده می‌شود.

XS
SM
MD
LG