لینک های دسترسی

Breaking News

جولی خواهان مبارزه با خشونت‌های جنسی در ساحات جنگزده شد


فرستادۀ ویژۀ ملل متحد در امورپناهندگان در کنفرانس خبری با شتولتنبرگ، منشی عمومی ناتو

فرستادۀ ويژۀ سازمان ملل متحد در امور پناهندگان روز چهارشنبه اعلام کرد که ناتو قبول کرده برای مبارزه با خشونت های جنسی عليه زنان و کودکان در مناطق جنگی، فعالانه تر عمل کند.

انجیلینا جولی، بازيگر، فيلمساز و ستارۀ معروف هالیوود ایالات متحده، پس از دیدار با منشی عمومی ناتو و فرماندهان آن پیمان در بروکسل گفت "خشونت علی زنان و کودکان به ویژه خشونت جنسی در درگیری ها در حال افزایش است."

خانم جولی که در حال گسترش تلاش های بین المللی اش برای حفاظت از حقوق زنان است، در اوایل هفتۀ روان از کمپ مهاجران سوری در اردن دیدار کرده است.

این ستارۀ سینمای هالیوود تاکید کرد که از "تجاوز جنسی به عنوان یک سلاح برای دسترسی به اهداف سیاسی و نظامی استفاده می شود. این امر برعلاوۀ زنان و دختران، بر مردان و بچه ها نیز تاثیر گذار می باشد."

انجیلینا جولی گفت "از تجاوز جنسی به عنوان یک ابزار برای کنترول سیاسی، دهشت افگنی و پاکسازی قومی استفاده می شود. آزار جنسی یکی از عوامل عمده در ایجاد موج پناهندگی است. در نتیجه پی آمد های آن به طور مستقیم متوجه ناتو است، روی امنیت اروپا و جهان نیز تاثیر منفی دارد."

پیمان ناتو که ۲۹ عضو دارد و فعلاً مصروف ماموریت های نظامی محاربه یی و غیرمحاربه یی از کوسافو گرفته تا افغانستان است، توافق کرد که در گزارش دهی روی خشونت جنسی در جنگ کمک می کند تا در کشانیدن مجرمان به پنجۀ عدالت ممد واقع شده و این مفکوره را به چالش بکشد که تجاوز یک جنبۀ غیرقابل اجتناب در درگیری های مسلحانه می باشد.

انجیلینا: جهانیان باید از عدم رسیدگی کافی و کمک به زنان روهینگیایی، شرمسار باشد."
انجیلینا: جهانیان باید از عدم رسیدگی کافی و کمک به زنان روهینگیایی، شرمسار باشد."

انجیلا جولی که شش فرزند دارد گفت با قربانیان خشونت های جنسی درگیری ها و مناقشات ملاقات کرده و تلاش نموده آواز آنان باشد.

خانم جولی در حالی که نهایت ناامیدی اش را به خاطر کمبود کمک به قربانیان درگیری های مسلحانه ابراز می داشت ابراز امیدواری کرد که ناتو بتواند از طریق برنامه های آموزشی و ترویج نقش زنان در اردو، در بلند بردن سطح معیارات اردو های سایر کشور ها کمک کند.

ینس ستولتنبرگ، منشی عمومی ناتو گفت که آموزش بهتر نیرو های ناتو برای مبارزه بهتر با خشونت های جنسی را مورد بررسی قرار خواهد داد.

خانم جولی در اظهاراتش، با ابراز تاثر و خشم از وضعیت مهاجران روهنگیایی که از خشونت ها در میانمار به بنگله دیش فرار کرده اند گفت "جهانیان باید از عدم رسیدگی کافی و کمک به زنان روهنگیایی، شرمسار باشد."

گزارش ها می رساند که شمار زیادی از زنان و دختران روهنگنیایی در جریان خشونت ها در میانمار توسط افراد اردوی میانمار مورد تجاوز و آزار جنسی قرار گرفته اند.

تا ختم سال ۲۰۱۶ میلادی، حدود ۶۵ میلیون نفر در سراسر جهان به خاطر درگیری ها و مناقشات مجبور به ترک منازل شان شده اند. خانم جولی گفت که بحران گستردۀ مهاجرت در حال حاضر در سرتاسر جهان محسوس است.

XS
SM
MD
LG