لینک های دسترسی

Breaking News

مرزبانان افغان و پاکستانی در سپین‌بولدک درگیر شدند


در درگیری تازه میان مرزبانان افغان و پاکستانی، یک پولیس سرحدی افغان کشته شد.

در درگیریِ که میان سربازان سرحدی افغان و پاکستانی در دو طرف خط دیورند در چمن و سپین‌بولدک به وقوع پیوست، یک سرباز سرحدی افغان کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

این درگیری حوالی ساعت ۱:۳۰ امروز در امتداد خط دیورند در منطقه "سرو څاهانو" در بین ولسوالی‌های سپین‌بولدک و شورابک آغاز شد و حدود دو ساعت ادامه یافت.

مقامات پولیس کندهار می‌گویند، نخست سربازان افغان بالای طالبانی حمله کردند که به کمک ملیشه‌های پاکستانی در تلاش ورود به افغانستان بودند.

غورځنگ افریدی، سکرتر قوماندان امنیه کندهار به صدای امریکا می‌گوید، زمانی که جنگجویان طالبان سوار بر موترسایکل در منطقه "سرو څاهانو" می‌خواستند داخل خاک افغانستان شوند، هدف حمله پولیس سرحدی افغان قرار گرفتند.

او افزود "جنگجویان طالب تحت نظارت کشفی پولیس سرحدی قرار داشتند که به کمک ملیشه‌های پاکستانی می‌خواستند عبور کنند، پولیس سرحدی بالای شان حمله کرد و آنها به آن طرف خط دیورند رفتند. هم‌زمان با این، ملیشه‌های پاکستانی در حمایت از طالبان مداخله کرده و با اسلحه سنگین پوسته‌های سرحدی را هدف قرار دادند. ما یک «شهید» داریم و دو زخمی، از جانب پاکستان را خبر ندارم".

پاکستان هنوز در مورد درگیری مرزی امروز و ادعاهای پولیس کندهار واکنشی نشان نداده است.

پیش از این نیز، چندبار نیروهای سرحدی افغانستان و پاکستان در ولسوالی‌های معروف، ریگستان و شورابک کندهار با هم درگیر شده بودند.

ماه گذشته به دنبال حملات راکتی مرزبانان پاکستانی بر ولسوالی معروف، سفیر آن کشور در کابل از سوی وزارت خارجه افغانستان فراخوانده شده و نگرانی جانب افغانستان به او بیان گردیده بود.

XS
SM
MD
LG