لینک های دسترسی

وزیر دفاع امریکا درمورد برکناری مقامات بلند رتبه افغان از وظایف شان


وزیر دفاع امریکا درمورد برکناری مقامات بلند رتبه افغان از وظایف شان

وزیر دفاع ایالات متحده از انتقاد ازِ حامد کرزی در رابطه به بر طرفی دو مامور بلند رتبه یی که از حمایت ایالات متحده بر خوردار بودند، احتراز کرد.

رابرت گیتس، وزیر دفاع ایالات متحده از انتقاد ازِحامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان در رابطه به بر طرفی دو مامور بلند رتبه یی که از حمایت ایالات متحده بر خوردار بودند، احتراز کرد.

حنیف اتمر، وزیر امور داخله افغانستان، قبل ازینکه از وظیفه بر کنار گردد، شدیدا از حمایت ایالات متحده برخور دار بود. گیتس گفت بر طرفی آنها یک "مسئله داخلی" خود افغان ها میباشد.

او از حامد کرزی تقاضا کرد تا افرادی را به عین درجه جانشین آنها سازد که وی آنها را "مستعد" خواند.

گیتس گفت، علت استعفی آنان احتمالا نتیجۀ حملۀ ناکام طالبان در جریان جرگه ملی در هفته قبل در کابل بوده است.

اعلامیه که از طرف دفتر حامد کرزی صادر شد حاکی بود که توضیحات این دو مامور در مورد، رضایت بخش نبوده است.

رئیس جمهور افغانستان، منیر منگل را سر پرست امور داخله و ابراهیم سپین زاده را سرپرست اداره امنیت ملی افغانستان تعیین نموده است.

گیتس درین مورد در جریان سفرش به لندن، جایکه او با دیڤید کمرون، صدر اعظم برتانیه و، لیام فاکس، وزیر امور دفاع آنکشور ملاقات خواهد داشت، صحبت میکرد.

وزیر امور دفاع ایالات متحده اظهار اطمینان کرد که حکومت جدید برتانیه در قسمت جنگ در افغانستان متعهد است. او همچنان گفت، از لندن تقاضای اعزام عساکر بیشتر به افغانستان را نمی کند.

برتانیه، در جمع قوای چندین ملتی در افغانستان، ۹۵۰۰ عسکر در آنکشور دارد.

در یک خبر دیگر، سه عسکر دیگر ناتو بروز دوشنبه در جنوب افغانستان کشته شدند.

همچنان دو قرار دادی خارجی که یک آن یک امریکایی بود، در نتیجه حمله طالبان بر مرکز تربیوی پولیس در قندهار هلاک گردیدند.

همچنان مقامات میگویند که یک تعداد افراد مسلح، موتر مملو از مواد منفجره خود را در نزدیک دروازه دخولی یک مرکز بروز دوشنبه انفجار دادند. یک تعداد دیگر هم در زد و خورد با پولیس کشته شدند.

طالبان مسولیت انجام این حملات را ادعا نموده اند. و این در حالیست که قوای به رهبری ناتو بطرف ی پایگاه های تندروان در جنوب افغانستان نزدیک میشوند.

XS
SM
MD
LG