لینک های دسترسی

ادامه تحقیقات پولیس در مورد تعداد تلفات محفل عروسی در قندهار


یک هیت بلند رتبه از کابل جهت بررسی حمله انتحاری در محفل عروسی به ولایت کندهار مواصلت نمودند.

مسوولین پولیس در ولایت کندهار میگویند یک هیت بلند رتبه از کابل جهت بررسی حمله انتحاری در محفل عروسی که شب پنج شنبه گذشته در ولسوالی ارغنداب ولایت کندهار صورت گرفت، به ولایت کندهار مواصلت نموده و امروز به قریه ولسوالی ارغنداب به محل واقعه رفته بودند.

در تحقیقات تثبیت گردید که یک نو جوان بین سنین ۱۳ الی ۱۴ در بین تجمع مردم، مواد منفجره بسته شده از جان خود را منفجر نموده است.

جنرال سردار محمد ځاځی، قوماندان امنیه ولایت کندهار عصر امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی به خبر نگاران گفت، دو پای انتحار کننده که در محل واقعه مانده بود، بعدآ آن را ما به طب عدالی انتقال دادیم، و طب عدلی در مورد نظر خویش را ارایه نمود که این پا ها مربوط نو جوانی است که بین ۱۳ و ۱۴ سال عمر داشته و این را وا نمود می سازد که این پا ها مربوط همان انتحار کننده میباشد. همچنان یک تعداد از سارچمه های که در واکست های انتحاری جا به جا میشود، از محل واقعه بدست آمده است.

به قول قوماندان امنیه ولایت کندهار تحقیقات پولیس در جریان چند روز نشان میدهد که بیش از پنجاه تن از مردمان ملکی در محفل عروسی کشته شده اند. این ارقام شاید از این بیشتر افزایش یابد، چون در محفل عروسی از چندین جای مردم اشتراک نموده بودند.

به اساس یک گزارش دیگر قوای آیساف در ولسوالی شاه ولی کوت ولایت کندهار صبح امروز به ضد مخالفین دولت یک رشته عملیات را به راه انداخته بودند که در نتیجه آن ۹ تن از طالبان کشته شدند.

به قول قوماندان امنیه، طالبان در یک مخفی گاه در حالی مجلس بودند که به اساس معلومات استخباراتی، مورد حمله قرار گرفتند. در جریان عملیات به مردم ملکی در منطقه تلفات وارد نگردیده است.

طبق یک گزارش دیگر، حوالی صبح امروز در ولسوالی خاک ریز ولایت کندهار، عراده قوای پولیس با بم کنار جاده اصابت کرد که به اثر انفجار بم، به قول قوماندان امنیه ولایت کندهار، پنج پولیس ملی کشته شدند.

به گفته قوماندان امنیه ولایت کندهار به اتهام انفجار از محل واقعه کسی بازداشت نگردیده است، اما پولیس چند حلقه بم کنار جاده را از مسیر عمومی کشف و خنثی نموده اند.

قاری محمد یوسف احمدی، سخنگوی طالبان از جای نا معلوم به مطبوعات گفت به اثر انفجار بم کنار جاده در ولسوالی خاک ریز ولایت کندهار هفت تن از پولیس کشته و موتر حامل شان کاملا تخریب گردیده است.

XS
SM
MD
LG