لینک های دسترسی

Breaking News

اسد کشور های غربی را به سیاست دوگانه متهم کرد


بشارالاسد، رئیس جمهور سوریه

بشارالاسد ، رئیس جمهور سوریه طی مصاحبه ی با شبکه "اس بی اس" استرالیایی از روش های دوگانه کشورهای غربی صحبت کرده است.

آقای اسد می گوید "در واقع، به طور کل این روش های دوگانه غرب است. آنها از راه های سیاسی بر ما حمله می کنند و در پشت پرده ، مقامات خود را به ویژه مقامات امنیتی خود را برای گفتگو ها اعزام می دارند."

آقای اسد تاکید ورزثد که حتی به شمول مقامات "شما (استرالیا). همه این کشور ها روشهای مشابه ای دارند که نمی خواهند ایالات متحده را ناراض سازند. بسیاری از مقامات غربی فقط آنچه را ایالات متحده می گوید، تکرار می کنند."

با وجود اینکه رئیس جمهوراوباما، آقای اسد را به استعمال سلاح کیمیایی علیه غیرنظامیان سوری متهم می کند اما فقط حملات هوایی را علیه تندوران گروه دولت اسلامی و سایر گروه های که از سوی ایالات متحده دهشت افگن قرار داده شده اند، اجازه داده است.

در همین حال رئیس جمهور سوریه گفت در حالیکه هیچ گونه گفتگوهای مستقیمی با مقامات امریکایی نداشته است "اما ارتباطات غیر مستقیم از مجراح های دیگر میان هر دو کشور وجود داشته که شامل رفت و آمد تاجران و سیاحان در سراسر جهان و ملاقات آنان با مقامات در ایالات متحده می باشد."

درحالیکه تجدید برنامه های نظامی ایالات متحده برای آموزش و تجهیز شورشیان سوری علیه تندروان گروه دولت اسلامی " گام های مهم به پیش " است، مقامات امریکایی می گویند که این برنامه ها از سوی وزارت دفاع این کشور تحت بررسی قرار دارد.

دگروال کرس گارور، سخنگوی نیروهای ائتلاف که علیه گروه دولت اسلامی در عراق و سوریه می جنگنند، در مورد این برنامه ها به خبرنگاران روز گذشته جزئیات ارایه داشته گفت "ما نیروهای آموزش دیده ای مخالف رژیم اسد را در نزدیکی خط دفاعی" مارا" مستقر داریم، همچنان نیروهای مخالف آموزش دیده شامل برنامه موقتی امداد رسانی برای خانواده های نیازمند را با خود داریم."

این سخنگوی نیرو های ائتلاف گفت که مشاورت، کمک و آموزش را برای نیروهای آزاد سوری که عملیات منبج را به دوش دارند، فراهم می سازند.

در همین حال، مقامات امریکایی که نخواستند نامی از آنان برده شود، می گویند کمتر از یک صد جنگجوی سوری تحت این برنامه ای جدید آموزش یافته اند. اما مسوولین این برنامه آن را به خبرنگاران یک برنامه شش تا هشت ماهه ای ارتقاع ظرفیت می گویند.

اما براساس گفته های یک مقام دیگر امریکایی، نیروهای نظامی این کشور درحال حاضر تقریبا ده هزار سوری عرب را همراه با شمار کوچک جنگجویان، طی برنامه های قبلی و تازه تمریناتی، آموزش می دهند.

گزارش: خبرگزاری اسوشیتیدپرس

برگردان: رویا زمانی

XS
SM
MD
LG