لینک های دسترسی

Breaking News

شورش در یک زندان برازیل حد اقل ۶۰ کشته بر جا گذاشت


عضو خانواده یک زندانی در بیرون زندانی در برازیل. گروه های حقوق بشر میگویند درگیری در زندان های پر ازدحادم برازیل معمول است.

در نتیجۀ شورش در زندان ایالت امازوناس واقع در شمالغرب برازیل، حد اقل ۶۰ نفر کشته شده است. مقامات برازیلی گفته اند که احتمالاً شمار کشته شدگان، افزایش یابد.

مقامات برازیلی گفته اند که شورش روز یکشنبه در زندان موسوم به انسیو جوبیم در منطقه مانائوس آغاز شد، اما روز دو شنبه اوضاع تحت کنترول در آمد. شورش میان باند های متخاصم مواد مخدر در گرفت.

رسانه های محلی گزارش داده اند که در جریان این شورش، چندین جسد سر بریده شده از دیوار های زندان به بیرون پرتاب شد.

سر جیو فانتوس، قوماندان پولیس ایالت امازوناس، می گوید که در جریان این شورش، چندین محبوس از زندان فرار کردند، اما تعداد دقیق فراریان تا حال معلوم نیست. در چندین سال گذشته، این مرگبار ترین شورش در یک زندان برازیل می باشد.

دیدبان حقوق بشر سیستم زندان در برازیل را مورد انتقاد قرار داده اند، زیرا ازدحام بیش از حد در زندان های این کشور در چندین سال گذشته، موجب شورش در زندان ها شده است.

گروه های حقوق بشر همچنین گفته اند که زندانیان معروض به خطر می باشند، زیرا آنان در برابر استخدام باند ها، آسیب پذیر اند. گروه های حقوق بشر گفته اند که دولت کنترول مناسب را در زندان ها ندارد. ازدحام بیش از محبوسین در زندان های امریکا لاتین، به مثابۀ یک مشکل معمول پنداشته می شود.

XS
SM
MD
LG