لینک های دسترسی

Breaking News

آسترالیا: تعزیرات تجاری روسیه تأسف آور است


پس از وضع تعزیرات تجاری توسط روسیه، بازار های آن کشور چهرۀ دیگر گرفته است

روسیه علیه برخی از کشور های جهان تعزیرات تجاری را وضع کرد. آسترالیا این اقدام روسیه را تأسف آور خوانده گفت که آن کشور نگرانی های بین المللی پیرامون حمایت مسکو از شورشیان در شرق اوکراین و الحاق جزیرۀ کریمه را نظر انداز کرده است.

مسکو بر تولیدات زراعتی تعزیرات وضع کرده که ایالات متحده و اتحادیۀ اروپایی را هدف قرار میدهد اما این اقدام توبیخانه بر کشور های مانند آسترالیا، کانادا و ناروی نیز تأثیرات خویش را به جا میگذارد.

آسترالیا در گذشته یک سلسله تحریم ها را علیه روسیه به دلیل حمایت آن کشور از جدایی طلبان طرفدار روسیه در تنش های اوکراین، وضع کرده بود که قیودات بر سفر نیز در آن شامل است. اما اکنون روسیه با وضع تعزیرات تجاری به آن پاسخ داده است که یک سال دوام خواهد داشت.

جولی بیشِپ، وزیر خارجۀ آسترالیا گفت که روسیه باید تمویل تسیحات ثقیل به جدایی طلبان اوکراینی را توقف میداد و چنین تصمیمی آن کشور تأسف آور است. او افزود که این تسلیحات شامل سیستم پرتاب میزائیل هایست که گمان میرود طیارۀ مسافربری مالیزیایی را در اوکراین سقوط داده باشد.

کاهش تاثیرات تحریم تجاری

بارنابی جویس، وزیر زراعت آسترالیا میگوید که حکومت آن کشور هر چه در توان دارد انجام خواهد داد تا تاثیرات این تحریم ها را بر دهاقین به حد اقل کاهش دهد.

او افزود:"مردم آسترالیا حق دارند در مورد آنچه که به مثابه یک عمل نادرست دیده میشود، اظهار نظر کنند. من میدانم که این اقدام مشکلاتی را دهاقین به بار خواهد آورد اما ما تلاش خواهیم کرد تا به آنان بازار های بدیلی را یافت کنیم."

آسترالیا سالانه به ارزش بیش از ۳۷۰ میلیون دالر محصولات زراعتی را به روسیه صارد میکند. در کُل، تجارت دو طرفه میان آسترالیا و سوریه در سال ۲۰۱۳ به ۱.۶۵ میلیارد دالر بالغ شده بود.

تونی ابوت، صدر اعظم آسترالیا امروز روسیه را متهم کرده گفت که آن کشور برای افزایش نفوذ در اوکراین از قدرت کار میگیرد.

آقای ابوت علاوه کرد که اگر رئیس جمهور ولادیمیر پوتین میخواهد به عوض یک منفور بین المللی به مثابه یک رهبر جهان پنداشته شود، پس باید به نیروهایش دستور دهد تا در تنش های اوکراین مداخله نکنند.

صدر اعظم آسترالیا همچنان گفت که تشدید تعزیرات خویش علیه روسیه را مور بررسی قرار میدهد.

XS
SM
MD
LG