لینک های دسترسی

Breaking News

دومین فستیوال راه ابریشم در بامیان برگزار میگردد


دومین فستیوال راه ابریشم در بامیان برگزار میگردد
دومین فستیوال راه ابریشم در بامیان برگزار میگردد

بامیان برای برگزاری دومین جشنواره راه ابریشم آمادگی میگیرد. این جشنواره از روز پنجم اسد آغاز گردیده به مدت شش روز در شهر بامیان و بند امیر ادامه خواهد داشت.

امیر فولادی مسئوول برنامه اکوتوریزم بامیان و از برگزار کنندگان این جشنواره میگوید : دومین جشنواره راه ابریشم بامیان که از طرف دفتر اکوتوریزم با همکاری ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان برگزار میگردد شامل برنامه های متنوع و از جمله نمایشگاههای متعدد میباشد.

دومین بخش جشنواره را موسیقی محلی تشکیل میدهد که به گفته امیر فولادی شامل اجرای کنسرت توسط هنرمندان مشهور مناطق مرکزی و مسابقه بهترین محلی خوان خواهد بود.

بازی های محلی و مسابقات ورزشی از دیگر بخش های این جشنواره است که ورزشکاران در رشته های مختلف باهم رقابت خواهند کرد و قرار اظهارات آقای فولادی نظامیان نیوزیلندی مستقر در تیم بازسازی ولایتی (PRT) بامیان هم در این مسابقات سهم خواهند داشت.

نمایش فلم و اجرای نمایشات تیاتر هم در دومین جشنواره راه ابریشم بامیان در نظر گرفته شده است که با حضور بازیگران محلی این فلم ها به نمایش گذاشته میشود و داستان سرایان نیز قصه های عامیانه را برای مردم روایت خواهند کرد.

هم چنین در این جشنواره از کسانیکه در حفظ میراث های فرهنگی نقش داشته اند تجلیل بعمل خواهد آمد.

مسئولین جشنواره راه ابریشم بامیان امید وارند که به این وسیله به جاذبه های توریستی بامیان افزوده از این طریق به اقتصاد مردم بامیان نیز کمک نمایند.

اولین جشنواره راه ابریشم سال گذشته از تاریخ ۱۸ اسد به مدت سه روز در بامیان و بند امیر برگزار گردیده بود و قرار است که این جشنواره هرساله در فصل تابستان که دمای هوا در بامیان مناسب است برگزار شود.

XS
SM
MD
LG