لینک های دسترسی

Breaking News

بستهٔ مالی پیشنهادی بایدن؛ تمرکز روی امور غیردفاعی


جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده امریکا بودجهٔ سالانهٔ یک و نیم تریلیون دالری را پیشنهاد کرده که در آن، هزینه‌های امور صحی، آموزشی و خدمات عامه، بیشتر از پولی خواهد بود که در عرصهٔ امور دفاعی به مصرف می‌رسد.

بسته‌ٔ پیشنهادی برای سال مالی ۲۰۲۲، در مجموع ۷۶۹.۴ میلیارد دالر را در بخش‌های غیردفاعی و ۷۵۳ میلیارد دالر را در بخش دفاعی اختصاص داده است.

این برنامه، در تضاد آشکار با برنامه‌های دونالد ترمپ، رییس جمهور قبلی امریکا قرار دارد که هزینه‌های دفاعی و نظامی را اولویت می‌داد.

آقای بایدن گفته است که برای مقابله با تاثیرات مالی کروناویروس و برای کمک به بهبود اقتصادی در سال‌های پیش‌رو، توجه بیشتر به امور غیردفاعی حتمی بود.

براساس این پیشنهاد، ادارهٔ مالیات امریکا شاهد افزایش ده درصدی در بودجهٔ خود خواهد بود تا بتواند خدمات بهتری را ارایه کرده و بر نظارت بر شرکت‌های بزرگ و پردرآمد، نظارت بیشتری داشته باشد.

هم‌چنین، ۳۶۵ میلیارد دالر برای مکاتبی اختصاص داده شده که کودکان خانواده‌های فقیر در آن درس می‌خوانند، ۶.۵ میلیارد دالر دیگر در بخش پژوهش‌های صحی و ۱۰.۷ میلیارد دالر هم برای مبارزه با مواد مخدر در نظر گرفته شده است.

این بستهٔ پیشنهادی، برای اجرایی شدن نیاز به تصویب کانگرس دارد.

XS
SM
MD
LG