لینک های دسترسی

Breaking News

حضور دختران و پسران بامیانی در مسابقات بایسکل رانی


ده ها دختر و پسر در ولایت بامیان در تیم های جداگانه به منظور حفاظت از محیط زیست و تجلیل از پنجم جون، روزجهانی محیط زیست در یک مسابقۀ بایسکل‌رانی اشتراک کردند.

محمد ابراهیم دادفر رییس محیط زیست بامیان گفت:" این مسابقه به منظور تجلیل از حفاظت از محیط زیست برگزار شده بود که ۲۰ پسر و ۱۰ دختر در آن اشتراک کردند و فاصلۀ ۳۰ کیلومتری را بچه‌ها و ۲۰ کیلومتری را دختران رکاب زدند."

ریحانه محمدی که در این مسابقۀ مقامات نخست را کسب کرد به صدای امریکا گفت: "پیامم به مردم این است که محیط زیست خود را پاک نگهداریم و به خاطر جلوگیری از ابتلا به کروناویروس، رهنمودهای صحی را رعایت کنیم."

بامیان از ولایات سیاحتی کشور است و بند امیر نخستین پارک ملی کشور، درۀ شاه فولادی و فلات‌های شمال بند امیر یا "بامیان پلاتو" از جمله ساحات حفاظت شدۀ محیط زیستی این ولایت اند.

ریاست محیط زیست بامیان می‌گوید که در سطح کشور پنج ساحۀ حفاظت شدۀ محیط زیستی ازسوی سازمان‌های جهانی حفاظت از محیط زیست و حیات وحش به عنوان شناسایی شده است که سه ساحۀ آن در ولایت بامیان وجود دارد.

آقای دادفر افزود که اخیراً شکار بی‌رویۀ حیات وحش دراین ولایت کاهش یافته است، اما حفاظت از ساحات سبز در جریان ساخت و سازهای غیر پلانی هنوز از چالش‌های بزرگ فرا راه حفاظت از محیط زیست در این ولایت محسوب می‌شود.

حضور دختران و پسران بامیانی در مسابقات بایسکل رانی
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

XS
SM
MD
LG