لینک های دسترسی

Breaking News

جزیات عملیات مرگ بن لادن برای همیشه سری می شود


جزئیات عملیات سری کشتن اسامه بن لادن و معلومات به دست آمده از پناهگاه او از وزارت دفاع امریکا به ادارۀ استخبارات امریکا انتقال می یابد.

یک فرمانده ارشد قوای ویژۀ امریکا به سرمفتش وزارت دفاع گفته است که تمام جزئیات عملیات در ایبت آباد و معلومات به دست آمده از آن محل به کمپیوتر های مصئون ادارۀ استخبارات امریکا (سی، آی، ای) منتقل شود.

این اقدام سری، که به طور خلاصه در پیش نویس گزارش سر مفتش وزارت دفاع امریکا آمده بود، و در مغایرت با قانون علنی سازی معلومات عام در امریکا می باشد، واکنشی از جانب حکومت اوباما در قبال نداشته است.

در صورتی که معلومات در اختیار وزارت دفاع می بود، شهروندان امریکا و یا هم گروه های مدافع حقوق بشر، و یا رسانه ها می توانستند از محکمه حکم علنی سازی آن را به دست آورند، اما معلومات در نزد استخبارات شکل سری را دارد و از این قانون مستثنا می باشد.

اسوسیتد پرس گزارش می دهد که هدف دیگر این اقدام وزارت دفاع پنهان نگهداشتن نام و تصاویر سربازان ویژۀ ایالات متحده است که در عملیات از بین بردن بن لادن در ایبت آباد پاکستان کار کرده اند.

وزارت دفاع امریکا در مورد از کار افتادن هلیکوپتری معلومات نمی دهد که در جریان عملیات در پناهگاه بن لادن در پاکستان از کار افتاد و گفته می شود که توسط سربازان امریکایی به آتش کشیده شد.
XS
SM
MD
LG