لینک های دسترسی

Breaking News

عکس العمل صدر اعظم بریتانیا در قبال حملۀ امروزی در کابل


عکس العمل صدر اعظم بریتانیا در قبال حملۀ امروزی در کابل

مرکز فرهنگی بریتانیا در شهر کابل، اوایل صبح روز جمعه مورد هجوم حمله کنندگان انتحاری قرار گرفته که منتج به چندین ساعت زد و خورد مسلحانه شده و در آن حد اقل هشت تن کشته شدند. در میان کشته شدگان، یک سرباز ناتو نیز شامل می باشد.

دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا با تقبیح این حملات، گفت:

"این یک حملۀ نهایت شریرانه و بزدلانه بود ، اما به پیروزی نرسید. من با سفیر مان در کابل صحبت کردم و او اطمینان داد که همۀ کارمندان مرکز فرهنگی بریتانیا مصئون اند و در سفارت هستند. با اینهم، به پولیس افغان و دیگران آسیب جانی رسیده است که قابل تأسف است. این حمله، فعالیت مرکز فرهنگی بریتانیا و بطور کل، فعالیت های ما را در راه تأمین صلح و ثبات در افغانستان، متوقف نخواهد ساخت."

طالبان در حالی مسئوولیت این حملات را بر عهده گرفته اند که افغانستان نود و دومین سالروز استرداد استقلال خویش را از بریتانیا تجلیل نمود.

در واقعۀ امروز، نخست یک مهاجم انتحاری، در کنار دروازه ورودی مرکز فرهنگی بریتانیه خود را منفجر ساخته و بعد سه مهاجم دیگر، به داخل رفته و مدت هشت ساعت با نیرو های امنیتی افغان و سپس با نیرو های ناتو، درگیر جنگ شدند.

داوود رسول، معاون مرکز فرهنگی بریتانیا در کابل، ضمن مصاحبه با رادیو آشنا، گفت:

"واقعۀ که امروز در برابر مرکز فرهنگی بریتانیا در کابل اتفاق افتاد یک حادثۀ دلخراش بوده اما ما مطمئن هستیم که کار مانرا در افغانستان ادامه میدهیم. به خاطر اینکه یکی از شاخص های عمدۀ کاری ما اینست که برای نسل جوان زمینه های تحصیل و پیشرفت را مساعد بسازیم."

XS
SM
MD
LG