لینک های دسترسی

Breaking News

مناصفه میوه و سبزیجات ایالات متحده را ایالت کالیفورنیا تولید میکند


ایالت کالیفورنیا در غرب ایالات متحده، که ششمین اقتصاد جهان است، باوجود خشک سالی چند ساله قادر شد این موقف خود را حفظ کند.

کالیفورنیا اقتصاد متنوعی دارد. دره سیلیکون یا مرکز تجمع شرکت های عمده تکنالوژی معلوماتی جهان و هالیوود، درآمد هنگفتی را به این ایالت سرازیر کرده است و با وجود خشکسالی چند ساله، حاصلات زراعتی کالیفورنیا به مراتب بیشتر شده است.

پنجاه هزار کیلومتر مربع از ارضی زراعتی کالیفورنیا، ۲۵ در صد مواد غذایی ایالات متحده را تولید میکند که شامل ۴۰ در صد از میوه جات، مغزیات و سبزیجات میشود.

میوه های کالیفورنیا
میوه های کالیفورنیا

مقام های این ایالت در طول سال های خشکسالی محدودیت های شدید را برای باشند گان کالیفورنیا در ارتباط به استفاده از آب وضع کرده بودند. اما این محدودیت ها شامل مزارع زراعتی نمیشد و حتی بقایای آبی که از ذخایر دیگر ایالت های امریکا به کالیفورنیا کمک می شد، در ذخیره گاه های زیر زمینی آب، یا "اکوافیرز" جمع آوری می گردید.

اکوافیرز ها مانند سیستم های بانکی اند که گنجایش ذخیره آب آن سه برابر بیشتر از ذخایر سطح زمین میباشد.

شمار کارگرانی که در مزارع و فارم های ایالت کالیفورنیا مشغول کاراند بر اساس آمار رسمی ۴۲۳۵۰۰ نفر میباشد. اما آمار غیر رسمی که شامل کارگران مهاجر و بدون اسناد میباشد، به مراتب بیشتر از این است.

برگردان: ژیلا سمیعی

XS
SM
MD
LG