لینک های دسترسی

Breaking News

شهروند کانادایی به اتهام هک کردن ایمیل‌ها زندانی شد


یک شهروند کانادایی که متهم به کمک به جاسوسان روسی در سال ۲۰۱۴ میلادی است، به پنج سال زندان و پرداخت ۲۵۰ هزار دالر جریمۀ نقدی محکوم شده است.

کریم براتوف، شهروند کانادایی قزاقستان تبار، متهم است که در سال ۲۰۱۴ میلادی جاسوسان روسی را کمک کرد تا آنان به ایمیل آدرس های Yahoo رخنه کنند و به معلومات ایمیل ها دسترسی پیدا کنند. آقای براتوف در ماه مارچ ۲۰۱۷ به درخواست سارنوالان ایالات متحده دستگیر شد.

وکلای مدافع آقای براتوف برای موکل شان خواهان ۴۵ ماه زندان شده اند، اما سارنولان در جستجوی ۹۴ ماه زندان برای وی بودند.

یکی از وکلای مدافع آقای براتوف گفته است که "این قضیه مربوط به یک مرد جوان است که نسبت به سایر هکران در سراسر این کشور جوانتر است که هر ایمیل آدرس را در مقابل ۱۰۰ دالر امریکایی هک می کرد."

شرکت مخابراتی Verizon Communications Inc که بزرگترین شرکت خدمات مخابرات بی سیم در ایالات متحده است، در سال ۲۰۱۷ میلادی، بخش اعظم مالکیت شرکت Yahooرا به دست آورد.

وزارت عدلیۀ ایالات متحده در ماه فبروری ۲۰۱۷ میلادی بر آقای براتوف و سه فرد دیگر به شمول دو افسر مربوط به خدمات امنیتی روسیۀ فدرال اتهام وارد کردکه آنان در سال ۲۰۱۴ در هک کردن ۵۰۰ میلیون ایمیل آدرسYahoo نقش داشتند.

اما آقای براتوف یگانه متهم در میان چهار متهم دیگر است که دستگیر شده و پس از محاکمه به ۲۵۰ هزار دالر امریکایی جریمه نقدی و پنج سال زندان، محکوم شده است.

شرکت Yahooدر سال ۲۰۱۶ میلادی اعلام کرد که دزدان سایبری احتمالاً نام ها، آدرس های ایمیل، شماره های تلیفون و تاریخ تولد کاربران آن شرکت را دزدی اند.

کاربران Gmail

به گفتۀ سارنولان امریکایی، زمانیکه افسران خدمات امنیتی روسیۀ فدرال در یافتند که یک کاربر مورد هدف آن آدرس ایمیل غیر از Yahoo دارد، آنان با آقای براتوف کار کردند و از طریق وی به ایمیل کم از کم ۸۰ نفردسترسی پیدا کردند که شامل حسابات Gmail افراد مورد نظر آنان می شود.

سارنوالان حکومت فدرال ایالات متحده گفته اند افرادیکه آدرس های ایمیل آنان توسط استخبارات روسیه هک شده است، شامل "رهبران برجسته در صنعت تجارت و مقامات ارشد حکومتی" می شود.

XS
SM
MD
LG