لینک های دسترسی

Breaking News

قربانیان کروناویروس در افغانستان به ۱۲۷ و مبتلایان به ۴۹۶۳ رسید


وزارت صحت عامۀ افغانستان اعلام کرده است که در یک شبانه روز ۲۸۱ واقعه مثبت بیماری کووید۱۹ در ۲۴ ولایت این کشور ثبت شده است.

وحید مجروح، معین عرضه خدمات صحی این وزارت روز سه شنبه ۱۲ می (۲۳ ثور) به خبرنگاران گفت که با ثبت این واقعات، شمار مجموعی افراد مبتلا به این ویروس در افغانستان به ۴۹۶۳ تن رسیده است.

به گفته آقای مجروح در یک روز گذشته پنج مرگ ناشی از کروناویروس ثبت شده که سه واقعه در قندهار و دو واقعه دیگر در ولایت‌های نیمروز و جوزجان بوده است که با این حساب، رقم مرگ بیماران کووید۱۹ به ۱۲۷ تن رسیده است.

معین وزارت صحت افغانستان افزود که بیشترین واقعات مثبت کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته، در ولایت‌های کابل، ننگرهار، بادغیس و هرات به ثبت رسیده اند.

بر اساس معلومات وزارت صحت در یک شبانه روز ۳۶ بیمار کووید۱۹ در این کشور شفایافته اند که با این حساب شمار مجموعی بهبودیافتگان به ۶۱۰ نفر می‌رسد.

آقای مجروح افزود: "دامن این مصیبت ویروس در افغانستان در حال گسترده شدن است، اگر اصول رعایت نشود متاسفانه کرونا دروازه حد اقل ۸۰ درصد نفوس افغانستان را خواهد کوبید... در صورتیکه که اصول رعایت نشود، احتمال انتشار ویروس و مبتلا شدن هر فرد وجود دارد".

او بار دیگر تاکید کرد که حفظ فاصله اجتماعی، استفادۀ قطعی ماسک، شستن دست‌ها و دوری از یک دیگر از مواردی اند که با رعایت آن، از مبتلاشدن شهروندان این کشور به بیماری کووید۱۹ جلوگیری خواهد شد.

کروناویروس برای نخستین‌بار در شهر ووهان ایالت هوبی چین شیوع یافت و به سرعت به همه‌گیری مرگبار مبدل شد.

بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده تا صبح سه‌شنبه ۱۲ می (۲۳ ثور) ۴.۲ میلیون نفر در جهان به کووید۱۹ مبتلا شده و نزدیک به ۲۸۷ هزار نفر در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG