لینک های دسترسی

Breaking News

نگرانی والی دایکندی از تهدید داعش و طالبان


معصومه مرادی، والی دایکندی

عصومه مرادی والی دایکندی میگوید که در حال حاضر این ولایت از چند طرف در محاصره طالبان و گروه داعش قرار دارد .خانم مرادی در مصاحبۀ اختصاصی با صدای امریکا، از مشکلات فراوانی که ولایت دایکندی با آن دست و گریبان است، یاد آوری نمود. وی تأکید ورزید که از تهدید به وضع امنیتی، حکومت مرکزی را نیز آگاه ساخته و خواهان ایجاد یک کندک اردوی ملی در بخش های آسیب پذیر شده است.

والی دایکندی گفت در ولسوالی کجران که هم مرز هلمند و ارزگان است، یک سلسله مشکلات امنیتی دیده میشود و این ناحیه، هر از گاهی مورد تهدید قرار میگیرد. با وجود این تهدیدات، خانم مرادی اظهار اطمینان نمود که مردم دایکندی در برابر تندروان همدست بوده و نخواهند گذاشت که در این ولایت طالبان و یا داعش نفوذ کنند.

خانم مرادی در کنار مشکل امنیتی، از دشواری ها در عرصۀ معارف نیز یاد آوری کرده و گفت که مشکل کمبود مکاتب در دایکندی را، به جلسۀ کابینه نیز بیان داشته است. به گفتۀ خانم مرادی، از سال ۱۳۸۷ بدینسو، هیچ مکتبی در ولایت دایکندی ساخته نشده، ولی اکنون کار اعمار ۲۳ مکتب از سوی یونسیف در آن ولایت جریان دارد. والی دایکندی وزارت معارف را مورد انتقاد قرار داده و افزود که اقدامات آن وزارت در دایکندی، مورد توجه نبوده است.

زمانی که معصومه مرادی به حیث والی دایکندی تعیین گردید، برخی ها بر تقرری او اعتراض کردند و گفتند که گویا تجربۀ کاری ندارد. خانم مرادی اکنون میگوید که این گونه مخالفت ها با او، سابق موجود بود زیرا به زعم خانم مرادی، بسیاری از منتقدینش، از او شناسایی کامل نداشتند. اما والی دایکندی میگوید که با گذشت شش ماه از کارش، شاید اکنون به مردم ثابت شده باشد که زمان فرصت دادن به جوانان، به ویژه زنان، فرارسیده است.

مصاحبه تلویزیون آشنا را با خانم مرادی درینجا تماشا کنید:

نگرانی والی دایکندی از تهدید داعش و طالبان
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

XS
SM
MD
LG