لینک های دسترسی

Breaking News

یک گروۀ مرتبط به القاعده مسؤولیت حملۀ دمشق را ادعا نمود


مقامات سوری و ناظرین گزارش های ضد ونقیض در مورد علت انفجارات دمشق نشر کرده اند. تلویزیون دولتی سوریه گفت بم ها در قبرستان باب الصغیر جابجا شده بود که در آن یک زیارت شیعییان نیز وجود دارد. اما گروۀ جنگجوی شیعه مذهب حزب الله میگوید حمله کنندگان انتحاری بم ها را در داخل زیارت که یکی از هفت دروازه یی است که به شهر کهنه دمشق منتهی می گردد، جابجا ساخته بودند

تمام گزارش ها تاکید می ورزند که دو انفجار در فاصله ۱۰ تا ۱۵ دقیقه یکی بعد دیگر صورت گرفته است. مردم زیادی که برای کمک به آسیب رسیدگان حملۀ اول می شتافتند، در انفجار دومی کشته و یا زخمی شده اند.

بشارالاسد رئیس جمهور سوریه روز شنبه در یک مصاحبه با تلویزیون فونیکس هانگ کانگ تعهد نمود که اردوی وی حملات بر ضد گروۀ دولت اسلامی را تا رقه، پایتخت خود خواندۀ آن گروه، با وجود تنظیم قوای کردی توسط ایالات متحده برای حملات وسیعی بر عین سنگر مستحکم کروۀ دولت اسلامی، ادامه خواهد داد.

اسد در مورد ارسال ۵۰۰ عسکر امریکایی در هفتۀ گذشته به منبیج گفت:"هر عسکر خارجی که بدون دعوت ما به سوریه میآید، از جمله متجاوزین است".

وزارت دفاع ایالات متحده ارسال قوا را یک اقدام پیش گیرانه خواند که از حملات قوای رقیب بر یک دیگر در نزدیکی منبیج جلوگیری نماید.

یک نهاد نظارت بر حقوق بشر روز شنبه گفت رقم تلفات بم گذاری های دوگانه بر زیارت در دمشق پایتخت سوریه به ۷۴ نفر رسیده است.

اکثر جان باختگان، زایرین شیعه عراقی بودند. یک گروۀ مرتبط به القاعده مسؤولیت این حملات را به عهده گرفته است. در گذشته تندروان دولت اسلامی و سایر تندروان سنی مذهب حملات مشابه یی را علیه زیارتگاه های شیعییان در سوریه و عراق انجام داده اند.

XS
SM
MD
LG