لینک های دسترسی

Breaking News

مادری که سال‌ها خون پسرش را گرفت و دور انداخت، به زندان رفت


عکس: آرشیف

یک محکمه در دنمارک زنی را که برای پنج سال پیهم از فرزندش خون می‌گرفت، به جرم سوء استفادۀ کودکش به پنج سال زندان محکوم کرد.

این زن ۳۶ ساله که پرستار مسلکی بود، از زمانی که پسرش ۱۱ ماه داشت، هفته وار به کشیدن خون از رگ‌های وی آغاز کرد. مواردی هم بود که از فرزندش هر هفته نیم لیتر خون می‌گرفت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این زن در محکمه گفت "این تصمیمی نیست که آگاهانه گرفته باشم. نمی‌دانم چه وقت به این کار که حق انجام دادن آن را نداشتم آغاز کردم. همه چیز تدریجی واقع شد. من خون ها را در کمود تشناب و سرنج‌ها را نیز در زباله می‌انداختم".

پسر که اکنون هفت سال عمر دارد و با پدرش زندگی می‌کند، پس از تولد مبتلا به یک بیماری روده‌ها بود. داکتران هر سال متوجه کم خونی او می‌شدند، اما دلیل آن را نمی‌دانستند.

برای رفع کم خونی این کودک، در طول چندین سال کم از کم ۱۱۰ بار به او خون داده شد. اما رفته رفته داکتران به مادر این کودک مظنون شده و پولیس را در جریان گذاشتند.

پولیس این زن را که به خاطر محرمیت، نام وی گرفته نشده است، در سپتمبر ۲۰۱۷ زمانی بازداشت کرد که یک خریطه خون را با خود حمل می‌کرد.

او در شبکه‌های اجتماعی خود را مادر مجردی معرفی کرده بود که از کودک بیمارش پرستاری می‌کند.

متخصصان صحت روانی به محکمه گفته اند که به باور آنان این زن مبتلا به سندورم "مونخهاوزن" است. سندروم مونخهاوزن یک تکلیف روانی است که در آن بیمار، عمدتاً مادران، فکر می‌کند که یکی از بستگان نزدیک وی بیمار است و او را زیر درمان غیرضروری قرار می‌دهد.

با اینحال، محکمه گفته است که شواهدی برای بیماری این زن در دست ندارند. براساس حکم محکمه جواز کار پرستاری این زن از وی گرفته شده است.

XS
SM
MD
LG