لینک های دسترسی

Breaking News

رادیو آزادی جایزه شجاعت دیوید برک را دریافت کرد


اداره ایالات متحده برای رسانه جهانی یا USAGM که صدای امریکا نیز بخشی از آن است، درمراسم سالانه (جایزه خبرنگاران برجسته دیوید برک) جوایزی را برای رادیو آزادی، سرویس کردی صدای امریکا و چند رسانه دیگر، اعطا نمود.

این جایزه برای خبرنگارانی از شبکه USAGM داده می‌شود که شجاع ، صادق و حرفه ای می‌باشند.

رادیو آزادی که برای افغانستان نشرات دارد به دلیل تحمل یکی از بدترین حملات علیه گزارشگران در افغانستان که به تاریخ ۳۰ اپریل سال ۲۰۱۸ در کابل رخ داد و طی آن چند خبرنگار به شمول سباوون کاکر، عبادالله حنان‌زی و فرشته محرم درانی در اثر دو حمله انتحاری در کابل جان باختند، جایزه دیوید برک را دریافت داشت.

در مراسمی که به این مناسبت روز چهارشنبه در دفتر مرکزی صدای امریکا در واشنگتن دی سی دایر شده بود آقای قادر حبیب، رییس بخش افغانستان، رادیو آزادی به نمایندگی از همکاران اش، این جایزه را تسلیم شد.

فهیم عمر، گزارشگر بخش کردی صدای امریکا که از شهر قمشیلی گزارش می‌دهد بخاطر شجاعت مداوم و صداقت در خبرنگاری در پوشش از جنگ در سوریه و دیگر مسایل سیاسی منطقه، جایزه دیوید برک را دریافت کرد.

آقای عمر از سال ۲۰۱۴ که برای صدای امریکا کار می‌کند با وجودی که بارها تهدید شده است، زندانی شده و حتا پس بم گزاری داعش در نزدیکی خانه اش در قمشیلی که خودش، همسر و دو پسرش زخمی شده بودند، دست از گزارش دهی نبرداشته است.

در این مراسم خبرنگاران دفتر نشرات برای کیوبا، سرویس اویغور رادیوی آزاد آسیا، و شبکه های نشراتی شرق میانه نیز به خاطر شجاعت و صداقت در پوشش خبرها و مسایل سیاسی جایزه دیوید برک را دریافت داشتند.

XS
SM
MD
LG