لینک های دسترسی

Breaking News

تردید قانون‌گذاران به برداشتن حصارهای ایمنی اطراف کانگرس


به دنبال حمله روز جمعه (۲ اپریل) به پولیس کانگرس امریکا در واشنگتن که منجر به کشته شدن یک مامور پولیس شد، قانون‌گذاران در مورد برداشتن حصارهای ایمنی اطراف ساختمان کانگرس تردید نشان داده اند.

این حصارهای ایمنی پس از خشونت‌های ششم ماه جنوری که هواداران دونالد ترمپ، رییس جمهور وقت امریکا به ساختمان کانگرس هجوم بردند، در اطراف این محل کشیده شد.

اخیرا لایهٔ بیرونی این حصار ایمنی برداشته شد، اما در نزدیکی ساختمان، هنوز محفظه‌های ایمنی اطراف ساختمان را احاطه کرده است.

به دنبال ناآرامی‌های ششم ماه جنوری، شماری از مسولان امنیتی تاکید کردند که "ساختار امنیتی" کانگرس امریکا نیاز به اصلاح و تغییر دارد.

از همان زمان تا حال، حصارهای امنیتی در اطراف ساختمان کشیده شد و حدود ۲۲۰۰ سرباز گارد ملی نیز مشغول تامین امنیت آن شدند.

با این حال، روز جمعه یک فرد مهاجم توانست از حصارهای ایمنی عبور کرده و یک مامور پولیس را به قتل برساند و یکی دیگر را زخمی کند.

پولیس می‌گوید که فرد مهاجم با چاقویی در دست از موتر خود بیرون شد و به ماموران پولیس حمله کرد. این فرد مهاجم با گلولهٔ پولیس از پا درآمد.

سرپرست ادارهٔ پولیس واشنگتن به خبرنگاران گفته است که به نظر نمی‌رسد این حمله ربطی به فعالیت‌های تروریستی داشته باشد، اما افزود که تحقیقات در مورد عوامل و انگیزه‌های آن ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG