لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ طرح جدیدی برای مهاجرت به امریکا پیشنهاد کرد


رییس جمهور ترمپ به روز پنجشنبه ۱۶ ماه می در قصر سفید پیرامون مهاجرت صحبت کرد

دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده طرح جدیدی برای مهاجرت به امریکا را پیشنهاد کرده است.

در این طرح، توقف لاتری اقامت دایمی (Green Card) و کاهش گستردۀ مهاجرت از طریق روابط خانوادگی شامل است.

بر اساس این طرح جدید، مهاجرت براساس مهارت و شایستگی صورت خواهد گرفت.

آقای ترمپ گفت: "سیستم جدید مهاجرت قانونی از حقوق امریکایی حفاظت، ارزش های امریکایی را ترویج و بهترین استعدادهای سراسر جهان را جلب میکند."

پیشنهاد جدید رییس جمهور ترمپ تحت نام ویزه "امریکا را بسازید" موضوعات عمده به شمول سن، مهارت زبان انگلیسی، تحصیلات، پیشنهاد کار یا سرمایه گذاری و کامیاب شدن در امتحان تاریخ و حکومتداری امریکا را در بر میگیرد.

اما این طرح از سوی دموکرات ها رد شده است.

دموکرات ها می گویند که در این طرح در مورد سرنوشت ۷۰۰ هزار مهاجری که در دوران کودکی به گونۀ غیرقانونی به ایالات متحده آورده شده بودند، راه حلی پیشنهاد نشده است.

آنان همچنان مخالف مهاجرت براساس شایستگی اند.

ننسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان میگوید: "آیا آنها میگویند که خانواده ها شایستگی ندارند؟ آیا میخواهند بگویند اکثر افرادی که در طول تاریخ ایالات متحده به این کشور آمده اند، شایستگی نداشته اند زیرا دیپلوم انجنیری نداشتند؟"

بر اساس معلومات بورد علمی ملی، در ایالات متحده ۳۰ درصد کارمندان تحصیل یافته در بخش ساینس و انجنیری را متولدان کشورهای خارجی تشکیل میدهند.

ایالات متحده همه ساله ۱.۱میلیون ویزه اقامت دایمی صادر میکند و اکثر این ویزه ها به افرادی داده میشود که با شهروندان امریکایی روابط خانوادگی دارند.

XS
SM
MD
LG