لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ ۵۰ روز اول کاری اش را موفق میخواند


صد روز نخست کار برای یک رئیس جمهور جدید ایالات متحده، معمولاً آن زمانی است که پیشنهاد های مبنی بر پالیسی های مهم حکومت اش با مخالفت های اندک در کانگرس، به پیش میرود. اما در حال حاضر که بیش از نیم این مدت حکومت رئیس جمهور ترمپ میگذرد، کارها بطور آرام و بی سرو صدا به پیش نمیرود.

از امضای فرامین اجرایی تا ملاقات با قانونگذاران امریکایی در مورد اتخاذ پالیسی هایش، رئیس جمهوردونالد ترمپ، مصروف تصمیم گیری ها بوده است.

رئیس جمهور ترمپ میگوید به باور او، ادارۀ نسبت به هر ادارۀ قبلی ایالات متحدۀ امریکا، در این پنجاه روز کار بیشتری انجام داده است.

اما باوجود آن هم، برای پیشبرد اجندای کاری اش، آقای ترمپ با یک سلسله موانع روبرو شده است. ایون سیگفراید، تحلیلگر جمهوریخواه میگوید که اولویت های رئیس جمهور ترمپ، از موضوع مهاجرت تا بیمۀ صحی و بودجه، همه با مقاومت روبرو اند.

تازه ترین وقفه در پیشبرد اجندای رئیس جمهور ترمپ، به تعلیق در آمدن فرمان اجرایی اش مبنی بر ممنوعیت بر ورود اتباع شش کشور عمدتاً مسلمان به امریکا، از سوی دو محکمۀ این کشور بود.

دونالد ترمپ همچنان با اعضای حزب خودش در کانگرس، روی قانون بیمۀ صحی، با یک سلسله مشکلات روبرو بوده است. تحلیلگران حکومت میگویند که با راه اندازی پلان جدید صحی، ممکن ده ها میلیون شهروند امریکایی، بدون داشتن بیمۀ صحی بسر ببرند.

در کنار این همه مشکلات، مقامات در قصر سفید از بودجۀ طرح شدۀ آقای ترمپ دفاع میکنند. بر اساس این بودجه، قراراست برنامه های فدرال کاهش و مصارف نظامی امریکا افزایش یابد.

میک مولوانی، رئیس بودجۀ قصر سفید، میگوید که رئیس جمهور ترمپ "امریکا را اولویت میدهد و داشتن یک بودجه که امریکا در آن اولویت داشته باشد، نباید برای مردم تعجب آور باشد."

رئیس جمهور ترمپ میگوید که پیشنهادات اش تا حال در مراحل اول چانه زنی ها قرار دارند و قبل از توافق با پیشنهاداتش، او انتظار عدم توافق میان قانونگذاران را نیز داشته است. اما این میلیاردر و تجارت پیشۀ سابق که خود را یک معاملگر موافق تصور میکند، تا حال در یک پارچه ساختن اختلافات ناکام بوده است.

XS
SM
MD
LG