لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ طیاره بی‌پیلوت بر مراسم فاتحۀ یک قوماندان طالب در پکتیکا


این حمله ظهر روز گذشته در ولسوالی زیروک پکتیکا انجام شده است

مقامات در پکتیکا می‌گویند که بر مراسم فاتحۀ یک قوماندان طالب، طیارۀ بی‌پیلوت حمله هوایی را انجام داده است که ده‌ها جنگجوی آن گروه کشته شده اند.

دفتر والی پکتیکا با نشر خبرنامه‌ای می‌گوید که این حمله ظهر روز گذشته (دوشنبه) در منطقۀ تنگی ولسوالی زیروک این ولایت انجام شده است که در نتیجۀ آن، به شمول دو قوماندان طالبان، ۲۹ جنگجوی این گروه، هدف قرار گرفتند.

اما وزارت داخلۀ افغانستان اعلام کرد که عصر دیروز، در روستای دره شینکی ولسوالی زیروک ولایت پکتیکا، ده عضو شبکه حقانی به شمول یک قومندان آنان به نام عبدالله، در نتیجۀ عملیات هدفمند نیروهای هوایی افغان کشته شدند.

بر اساس خبرنامه‌ای این وزارت، در این حمله هوایی، دو عضو دیگر این گروه زخمی گردیده است.

با این حال، خبرنامه ولایت پکتیکا، می‌افزاید که این مراسم فاتحه از کرامت خان، یک قوماندان مهم شبکۀ حقانی بود که به تاریخ ۲۱ ماه حوت، توسط مردم کشته شد.

یک منبع مؤثق دولتی به شرط افشانشدن نامش به صدای امریکا می‌گوید که مردم از دست قوماندان کرامت خان و افرادش به ستوه آمده بودند.

منبع می‌افزاید "کرامت خان باشندۀ منطقه‌ی دره‌ی ولسوالی ارگون بود. او و افراد مسلح‌ وی نه تنها مال مردم را غارت می‌کردند؛ بلکه برخی افراد ملکی را نیز کشته بودند. مردم از این وضعیت به ستوه آمدند و کرامت خان را با سه محافظ وی کشتند".

اما ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان، با فرستادن پیامی به رسانه‌ها، از کشته‌شدن قوماندان این گروه به نام کرامت‌ خان بی‌خبری کرده؛ اما مدعی شده است که در حمله طیارۀ بی‌پیلوت بر مراسم جنازۀ یک فرد ملکی، ۱۳ ملکی کشته و پنج تن دیگر زخمی شده اند.

عزیز ارگونی، یک عضو شورای ولایتی پکتیکا به صدای امریکا، می‌گوید که در این حمله به افراد ملکی کدام آسیبی نرسیده است؛ اما او از برگزاری مراسم جنازه، اظهار بی‌خبری می‌کند.

XS
SM
MD
LG