لینک های دسترسی

Breaking News

متخصص صحت باروری و القاح مصنوعی، پدر ۴۹ نفر شناخته شد


یک داکتر صحت باروری در هالند که با اسپرم خود ده‌ها زن را باردار کرده بود، آنهم بدون آگاهی آن زنان، پدر ۴۹ نفر شناخته شد.

این داکتر، در جریان چندین سال، اسپرم خود را با اسپرم افرادی تعویض می‌کرده که برای القاح با همسران یا شریکان جنسی شان به کلینیک او می‌سپردند.

آزمایشات دی ان ای نشان داده است که داکتر "ین کاربات"، که دو سال پیش درگذشت، در کلینیک شخصی اش در نزدیک شهر روتردام، زنان را با اسپرم خود باردار کرده بود.

آقای کاربات نخست در اوایل سال ۲۰۱۷، درست چند هفته پیش از مرگش، از سوی گروهی از زنان به محکمه کشانده شد. یکی از این زنان به دلیل شباهت نزدیک فرزندش با داکتر کاربات، مشکوک بود که مبادا آنان با هم قرابت داشته باشند.

محکمه در همان وقت فیصله کرد که آزمایشات دی ان ای انجام شود، اما نتایج آن تا پیشرفت دیگر قضایا و اتهاماتی که بر داکتر کاربات وارد بود، سری باقی بماند. تا اینکه محکمۀ روتردام در فبروری سال روان حکم آشکار ساختن نتایج دی ان ای را صادر کرد.

پیش از آنکه داکتر کاربات مورد شک و تردید قرار بگیرد، وان هالن، باغبان ۳۹ سالۀ هالندی که به خاطر یافتن ریشه و تبارش آزمایش دی ان ای را انجام داده بود، پی برد که ۲۵ برادر و خواهر دارد.

وان هالن به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفته است که ۳۶ خواهر و ۱۲ برادر خود را می‌شناسد که برخی صاحب خانواده و فرزند بوده و شماری از آنان شباهت بسیار زیاد به هم دارند.

به گفتۀ آقای هالن، داکتر کاربات چند سال پیش در یک مصاحبه گفته بود که "محصولات" خود را به ایالات متحده می‌برد. مشخص نیست که هدف آقای کابارت از محصولات، اسپرم خودش بوده یا از دیگر اهداکنندگان.

جووی هوفدمن، مرد ۳۲ سالۀ که وی نیز فرزند داکتر کابارت است به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفته است که پس از ۱۱ سال جستجو از اینکه هویت پدرش را شناخته و از سردرگمی نجات یافته، خرسند است.

با اینحال، گمان می‌رود که شمار فرزندان این داکتر بیش از ۴۹ نفر باشد، زیرا در جریان کار به صفت متخصص باروری، ممکن وی شمار بیشتر زنان را با اسپرم خود باردار کرده باشد.

کلینیک داکتر کاربارت در سال ۲۰۰۹ بسته شد. او متهم شده بود که در مورد اهدا کنندگان اسپرم اطلاعات و تحلیل‌های غلط ارایه کرده است. همچنان آقای کاربارت به نقض حد تعیین شدۀ القاح با اسپرم اهدا شده متهم شده بود، زیرا بر اساس قوانین هالند نباید با اسپرم اهدا شدۀ عین فرد، بیش از شش تخمه القاح شود.

XS
SM
MD
LG