لینک های دسترسی

Breaking News

تدابیر ویژه امنیتی در ایام عید در افغانستان


تدابیر ویژه امنیتی در ایام عید در افغانستان

وزارت امور داخله افغانستان از توظیف تعداد نزدیک به ١۵۰ هزار تن از منسوبین پولیس به هدف تامین امنیت بهتر کشور در روزهای عید خبر داد.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان، طی کنفرانس خبری در کابل به رسانه ها گفت که این نیروها با همکاری مشترک نیروهای بین المللی و اردو در بخش تامین امنیت مردم در ایام عید فعالیت خواهند کرد.

آقای صدیقی گفت وظایف منسوبین پولیس در ایام عید بیشتر از روزهای عادی سنگین و سنگین تر می شود.

سخنگوی وزارت امور داخله همچنان از مردم خود خواست جهت تامین امنیت بهتر در کشور با نیروهای پولیس وسایر قوتهای امنیتی همکاری نمایند.

این اطمینان دهی و اتخاذ تدابیر امنیتی برای ایام عید سعید فطر که به منظور جلوگیری از حوادث احتمالی ناگوار صورت گرفته شده است از سوی شهریان کابل استقبال میشود و توقع دارند تا همچو تدابیر برای روزهای عادی هم گسترش یابد.

پوهاند محمد اسماعیل قاسیمیار، دانشمند وعضو شورای عالی صلح، در گفتگو با رادیو آشنای صدای امریکا گفت جای خوشی است که نیروهای امنیتی کشور این توانایی را پیدا کرده اند که امنیت شهروندان را تامین می نمایند. آقای قاسمیار خطاب به طالبان گفت که به حکم قرآن کریم تن داده و به صدای صلح لبیک بگویند.

"وقتی که کلام خدا مبنی براین که والصلح خیر است طالبان که مدعی شریعت مقدس اسلام هستند باید به حکم کلام خدا قانع و تابع باشند. خدا میگوید صلح بهتر است."

وزارت امور داخله در حالی از اتخاذ تدابیر امنیتی سخن میگوید که در این اواخر واقعا ناامنی به خصوص حملات انتحاری در اکثر نقاط کشور افزایش یافته پولیس هر روز قربانی میدهد.

به موجب ارقام وزارت امور داخله تنها در هفته جاری شش حمله انتحار در کابل و برخی نقاط کشور رخ داده است که در نتیجه آن حداقل ١١ تن از منسوبین پولیس در کنار افراد ملکی کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG