لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ انتحاری در ننگرهار شش کشته به جا گذاشت


فرد انتحار کننده با استفاده از یک عراده موترسایکل در مسیر منتهی به محل همایش حمایت از نظام کنونی افغانستان در ننگرهار، شش کشته و سیزده زخمی برجا گذاشت.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، به صدای امریکا گفت که مهاجم در این حمله از یک موترسایکل استفاده کرده و مواد منفجره را در مسیر منتهی به ستدیوم ورزشی جلال‌آباد، انفجار داده است.

خوگیانی افزود "یک حمله‌کننده انتحاری با استفاده از موترسایکل مملو از مواد انفجاری خود را در ناحیه اول شهر در بین مردم ملکی انفجار داده که به شمول یک زن و یک طفل شش فرد ملکی شهید شده و سیزده ملکی دیگر زخمی شده اند، مجروحین به شفاخانه انتقال یافته اند".

داکتر احسان‌الله شینواری، رئیس شفاخانه دولتی ننگرهار، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که سه جسد و هفت زخمی به این شفاخانه منتقل شده اند و زخمیان را خطر تهدید نمی‌کند.

روز گذشته نیز در انفجار سه‌گانه، مدیر شهر امنیت ملی ننگرهار و یک کارمند امنیت ملی کشته شدند و ده نظامی دیگر زخم برداشتند.

همایش مردمی در ننگرهار

امروز زمانی که حمله انتحاری انجام شد، همایش بزرگ مردمی در حمایت از حکومت افغانستان در ستدیوم ورزشی جلال‌آباد (ستدیوم شیرزی) برگزار شده بود.

اشتراک کنندگان همایش مردمی امروز از مسیری که حملۀ انتحاری به وقوع پیوست، رفت و آمد داشتند.

در گردهمایی مردمی امروز، لعل محمد درانی، معاون شورای ولایتی ننگرهار، گفت که با تدویر لویه جرگه در شرایط کنونی مخالف اند و چهره‌های سیاسی که در این راستا تلاش می ورزند، ریشه مردمی ندارند.

او افزود "با اراده مردم بازی نکنید، بیاید با مردم غمخوار باشید، با اراده مردم بازی می‌کنید بعداً کسی دست نشانده یک کشور می‌گردد و کسی هم دست نشانده کشور دیگر، تدویر لویه جرگه در قانون اساسی به خود شرایط دارد نه اینکه چند نفر مخالف نظام شوند و لویه جرگه را طالب شوند".

امروز در نزدیکی تجمع هواداران نظام کنونی در حالی حمله انتحاری به وقوع پیوست که پیش از این نیز اجتماعات مردمی به شمول چند بار در کابل، بارها در ولایات کشور هدف مهاجمان انتحاری قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG