لینک های دسترسی

Breaking News

رخنه به معلومات شخصی پنجاه میلیون کاربر فیسبوک


فیسبوک بیش از دو میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد.

شبکۀ اجتماعی فیسبوک دریافته است که به معلومات شخصی حدود ۵۰ میلیون کاربر آن شبکه رخنه صورت گرفته و ممکن هِکر ها قادر شوند تا به معلومات سری کابران فیسبوک دسترسی پیدا کنند.

این شبکۀ اجتماعی روز جمعه گفت که اقدامات لازمی را برای رفع مشکل امنیتی کاربران فیسبوک اتخاذ کرده، تدابیر امنیتی شبکه را شدیدتر ساخته و نیرو های امنیتی را از موضوع آگاه ساخته است.

فیسبوک می گوید که هِکر ها با استفاده از اپلیکیشن تصاویر وارد معلومات سری کابران فیسبوک شده اند. آن اپلیکیشن ها به کاربران فیسبوک اجازه می دهد چهرۀ خود را در تصویر سایر افراد مشاهده کنند.

مارک زوکربرگ، رئیس اجراییه و بنیانگذار شبکۀ فیسبوک روز جمعه گفته است که تاهنوز مشخص نیست که آیا از صفحات کابران فیسبوک سوءاستفاده صورت گرفته است یا خیر.

فیسبوک اعلام کرد که ثبت دوبارۀ پسوورد یا رمز حدود ۹۰ میلیون کاربر آن شبکه را به عنوان گام احتیاطی، روی دست گرفته است.

تاهنوز مشخص نیست که این نقض امنیتی فیسبوک در کدام کشورها صورت گرفته است.

آقای زوکربرگ، موسس و رئیس شبکۀ فیسبوک در ماه اپریل سال روان، به خاطر اشتباهاتی که در آن معلومات شخصی کاربران آن رسانه بدون اجازۀ آنان اخذ شده بود، معذرت خواهی کرد.

آقای زوکربرگ در برابر سناتوران امریکایی یکبار دیگر مسوولیت طیفی از مشکلات را - از درز اسناد خصوصی کاربران گرفته تا تلاش خارجی ها برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، شخصاً به عهده گرفت، اما برای جلوگیری از آن در بارۀ کدام قانون جدیدی صحبت نکرد و هیچ وعدۀ تازه یی هم نداد.

فیسبوک اخیراً از مسدود کردن ٣٢ حساب یا اکاونت که مظنون به تلاش برای مختل ساختن انتخابات آینده دانسته میشدند، خبرداد، اقدامی که مورد استقبال قانونگذاران امریکایی قرار گرفت.

با وجود آنکه فیسبوک نتوانست به طور مستقیم این حساب ها را به روسیه نسبت دهند، اما میگوید که مشترکاتی بین این حساب ها و حساب های ساختگی 'سنت پترزبورک' که در انتخابات ریاست جمهوری امریکا در دو هزار و شانزده فعال بودند، وجود دارد.

فیسبوک بیش از دو میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد.

XS
SM
MD
LG