لینک های دسترسی

Breaking News

با وصف تحقیقات جنایی، انفانتینو رییس فیفا بوده می‎تواند - فیفا


فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) گفته است که جیانی انفانتینو، رییس این نهاد در جریان تحقیقات جنایی نیز می‌تواند به کارش ادامه دهد.

یک سارنوال ویژۀ سویس روز پنجشنبه گذشته تحقیقاتی را در مورد دیدارهای پنهانی انفانتینو با لوی سارنوال سویس آغاز کرد. لوی سارنوالی سویس از مدت‌ها به اینسو، در حال بررسی ادعاهای فساد مالی در فیفا است.

خبرگزاری اسوشیتدپرس روز یکشنبه دوم اگست (۱۲ اسد) گزارش داد که مقام‌های فیفا گفته اند که هیچ چیزی وجود ندارد که مانع انجام کارهای آقای انفانیتنو شود و وی به صفت رییس این نهاد به کار ادامه خواهد داد.

سپ بلاتر، رییس پیشین فیفا در سال ۲۰۱۵ به دلیل اتهامات فساد مالی از جمله پرداخت رشوه به میشل پلاتینی، رییس انجمن فوتبال اروپا (یوفا) از وظیفه برکنار شد و پس از وی انفانتینو به این سمت انتخاب شد.

فیفا گفته است: "رییس فیفا از سوی مقام‌های عدلی و قضایی سویس زیر پیگرد جنایی قرار داد، اما به هیچ چیزی متهم یا مجرم شناخته نشده است...فیفا و رییس آن تا پایان تحقیقات با مقام‌های عدلی و قضایی سویس همکاری کامل خواهند کرد."

میشل لاوبر، لوی سارنوال سویس به دلیل اینکه در سال‌های اخیر سه بار با انفانتینو ملاقات داشته است، گفته بود که استعفا می‌دهد.

با اینحال فیفا گفته است که تحقیقات نشان خواهد داد که آقای انفانتینو اعتماد کاری خود را خدشه دار نکرده و دیدار وی با لوی سارنوال سویس، کدام کار خلاف قانون نبوده است.

XS
SM
MD
LG