لینک های دسترسی

Breaking News

آتش‌سوزی و انفجار در شهرک عینو مینۀ کندهار


آتش‌سوزی در یک انبار مهمات در نزدیکی شهرک عینو مینۀ کندهار سبب انفجار مهیب شد.

داکتران موظف در شفاخانۀ میرویس کندهار به خبرنگار صدای امریکا گفتند که دو زخمی از محل این رویداد به آن شفاخانه منتقل شده اند که هر دو منسوب پولیس اند.

این رویداد شامگاه یکشنبه (دوم جون) در جوار پوستۀ امنیتی شهرک عینو مینه و در نزدیکی منزل شاه ولی کرزی، برادر حامد کرزی به وقوع پیوسته است.

دقایقی پس از این انفجار، شماری از رسانه‌های محلی گزارش دادند که حملۀ انتحاری با موتر بم گذاری شده بر منزل آقای کرزی صورت گرفته و در زمان حمله اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع افغانستان و تادین خان، قوماندان امنیۀ کندهار نیز در آن منزل حضور داشتند.

غورزنگ افریدی، سکرتر قوماندان امنیۀ کندهار این گزارش‌ها را نادرست خواند اما تایید کرد که آقای خالد و تادین خان در منزل آقای کرزی مهمان بودند و پیش از رویداد آن محل را ترک کرده بودند.

اسدالله خالد (چپ) و والی کندهار
اسدالله خالد (چپ) و والی کندهار

عزیز احمد عزیزی، سخنگوی والی کندهار نیز گفته است که آقای خالد و تادین خان هنگام انفجار سرگرم دیدار با والی کندهار در مقر ولایت بودند.

دقایقی پس از این انفجار، آقای خالد نیز با نشر پیام صوتی در انترنت وقوع حملۀ انتحاری توسط موتر بم گذاری شده را رد کرده و گفت که انفجار در اثر آتش‌سوزی در یک دیپو به وقوع پیوسته و به کسی آسیبی نرسیده است.

XS
SM
MD
LG