لینک های دسترسی

Breaking News

دو سرباز زن امریکایی تاریخ ساز شدند


بیش از نصف سربازان در چهار روز نخست تمرینات رنجر حذف می شوند

دو سرباز زن امریکایی به عنوان نخستین زنانی که از مکتب رنجر یا نیروهای ویژۀ اردوی امریکا فارغ می شوند، نام شان را ثبت تاریخ کردند.

کورس آموزشی رنجر که در برگیرندۀ تمرینات بدنی و روانی می باشد، گروه های انتخابی و نخبۀ سربازان را آماده می سازد تا در میدان جنگ سایر سربازان را رهبری کنند.

این دو زن که نامی از آنان برده نشده است روز جمعه در مراسم دریافت گواهینامۀ کورس ۶۲ روزۀ رنجر در پایگاه بنینگ ایالت جورجیا در کنار ۹۴ سرباز مرد خواهند ایستاد.

با وصف فراغت از مکتب رنجر، این دو زن اجازه نخواهند داشت تا برای شمولیت در جزوتام ۷۵ رنجر که قطعۀ ویژۀ عملیاتی نیروهای نخبۀ اردو می باشد، درخواست شمولیت بدهند.

در آغاز ۱۹ زن و ۳۸۱ مرد در ماه اپریل وارد این کورس شده بودند، اما تنها ۹۶ تن آنان توانستند فارغ شوند. بیشتر از نصف سربازان در چهار روز نخست تمرینات زمینگیر شده و از ادامۀ کورس باز می مانند.

سربازان شامل در کورس رنجر باید مسافت بیش از ۳۷۰ کیلومتر را پیاده بپیمایند
سربازان شامل در کورس رنجر باید مسافت بیش از ۳۷۰ کیلومتر را پیاده بپیمایند

باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده در سال ۲۰۱۳ از وزارت دفاع امریکا خواست که به همه بخشهای آن وزارت دستور دهد که تا پایان ۲۰۱۶ بخشهای جنگی پیاده را برای زنان باز سازد.

قوای نظامی ایالات متحده امریکا اکنون پلان هایی را تحت غور دارد تا به ممنوعیت دیرینۀ خدمت زنان در نقش های جنگی پایان دهد، تصمیم نهایی در این مورد اواخر امسال اتخاذ خواهد شد.

وزارت دفاع ایالات متحده گفته است که به سربازان شامل در کورس رنجر غذای اندک و فرصت کم برای خواب داده شده و در ضمن از آنان خواسته می شود که برای ۲۰ ساعت در روز در سه محیط مختلف – آب، هوا و زمین - فعالیت کنند.

سربازان در جریان تمرینات رنجر باید آزمایش تمرینات بدنی طاقت فرسا را موفقانه سپری کنند،به شمول تمرینات متکرر حرکی، پرتاب با پاراشوت و دوش به مسافۀ طولانی در حالیکه تمام تجهیزات جنگی در پشت سرباز بسته می باشد.

زنان حدود ۱۵ درصد صفوف اردوی ایالات متحده امریکا را تشکیل می دهند. با وصف گشایش بخشهای جنگی قوای مسلح امریکا به روی زنان، مقام های نظامی امریکا پیش بینی کرده اند که به زودی شمار زیاد این پستها از سوی زنان پر نخواهد

XS
SM
MD
LG