لینک های دسترسی

همکاری لیگ برتر فوتبال بریتانیه با فوتبال افغانستان


دیوید کمرون، صدراعظم بریتانیه در ولایت هلمند

بریتانیه میگوید هدف آن انکشاف بنیادی ورزش در افغانستان است.

بریتانیا ازهمکاری جدید میان اتحادیه فوتبال لیگ برتر آن کشور و همتایان افغان شان خبر می دهد که هدف آن رشد و توسعه فوتبال در سراسر افغانستان می باشد.

این همکاری جدید، فوتبال افغانستان را در سطح محلی، سطح لیگ برتر افغانستان و تیم ملی افغانستان حمایت می کند. این همکاری ها همچنان شامل حمایت ها برای فوتبال زنان و جوانان می باشد.

سخنگوی حکومت بریتانیا بیان داشت که هدف اصلی این همکاری در حقیقت توسعه فوتبال در تمام سطوح آن در سراسر افغانستان است که نه تنها فوتبال را در بر می گیرد بلکه برای ساختار جوامع نیز مفید واقع می شود.

این همکاری آغاز روابط درازمدت می باشد و اتحادیه فوتبال انگلستان از اعضای تیم ملی فوتبال افغانستان دعوت خواهد کرد تا در بخش های آموزشی با تیم و مربیان بریتانیایی نشست های داشته باشند.

دیوید کمرون، صدراعظم بریتانیا همکاری جدید را بین انجمن فوتبال بریتانیا، لیگ برتر بریتانیا و لیگ برتر افغانستان اعلام کرد.

رهبر بریتانیا این خبر را روز دوشنبه حین دیدار از سربازان کشورش در هلمند و پس از مسابقۀ دوستانه بین سربازان بریتانیا و افغانستان اعلام داشت.

آقای کمرون بیان داشت که او افتخار دارد که آنان در حال گسترش بیشتر روابط با افغانستان استند. او اضافه کرد که این همکاری فوق العاده بین بریتانیایی ها و تیم فوتبال افغانستان اطمیان می دهد تا فوتبال افغانستان در هر سطح توسعه یابد که خود نشان دهنده تعهد دوامدار بریتانیا برای ایجاد یک افغانستان آرام و با ثبات نه تنها در میدان جنگ است بلکه در میدان ورزش نیز می باشد.

این در حالی است که مایکل اوون ستارۀ پیشین جهان فوتبال بریتانیا، طی سفری با صدراعظم آن کشور به افغانستان رفته است.

او همکار ابتکار مشترک جدید میان انجمن فوتبال انگلیس و افغانستان است که هدف آن انکشاف بنیادی ورزش در افغانستان رسانیدن آن به سطح ملی می باشد.

برگردان گزارش صدای امریکا: رویا زمانی
XS
SM
MD
LG