لینک های دسترسی

Breaking News

آغاز خروج نیروهای فرانسوی از افغانستان


آغاز خروج نیروهای فرانسوی از افغانستان

فرانسه به اساس پلان خروج یک هزار عسکر آن کشور تا پایان سال آینده از افغانستان، به روز چهار شنبه دو صد عسکر خود را از افغانستان خارج کرد.

فرانسه در حدود چهار هزار عسکر در افغانستان دارد و نیکولا سرکوزی، رئیس جمهور آن کشور می خواهد یک بر چهارم حصه آن را تا پایان سال ۲۰۱۲ اخراج نماید.

از زمان مداخله نظامی به رهبری امریکا در افغانستان در سال ۲۰۰۱ هفتاد و پنج عسکر فرانسوی کشته شده است.

قرار است اکثریت عساکر بین المللی پس از تحویلدهی مسؤولیت های امنیتی به نیرو های افغان تا پایان سال ۲۰۱۴ از آن کشور خارج شوند.

قوماندان نیرو های امریکا و ناتو در افغانستان به روز چهار شنبه به اسوشیتد پرس گفت که روند انتقال مسؤولیت ها سریعتر از آنچه که انتظار می رفت صورت می گیرد.

جنرال جان الن طی مصاحبه یی گفت در حالیکه اکثریت ده هزار عسکر امریکائی که قرار است تا آخر امسال افغانستان را ترک گویند، عساکر کمکی می باشند، یک بر سوم حصه آن نیرو های جنگی خواهد بود.

الن می گوید اکثریت این عساکر از مناطق شمالی و غربی افغانستان خارج خواهند شد. وی علاوه کرد که جزوتام های طبی و عساکری که برای پاک کاری ماین کار می کنند در آنجا باقی خواهند ماند تا عساکر جرمنی و ایتالیائی را که در آنجا مستقر هستند، کمک کنند.

قوماندان نیرو های امریکا و ناتو همچنان تائید کرد که ائتلاف به رهبری امریکا حملات تازه را بر علیه شبکه حقانی مستقر در پاکستان آعاز کرده است. این گروه با القاعده و طالبان ارتباط دارد.

الن در مورد جزئیات بیشتری نداد، ولی افزود که عملیات یاد شده اخیراً در شرق افغانستان، در امتداد سرحد با پاکستان آغاز شده است.

XS
SM
MD
LG