لینک های دسترسی

Breaking News

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه فردا برگزار میشود


نظر پرسی های تازه نشان میدهد که امانویل مکرون ممکن ٪٦٢ و مارین له پن ٪٣٨ آرا را بدست آورد

در حالیکه چند ساعت بیش به برگزاری انتخابات ریاست جمهور فرانسته باقی نمانده است، کمیسیون انتخابات آن کشور از رسانه ها تقاضا کرده که محتوای ایمیل‌ها و مدارک هک شدۀ ستاد انتخاباتی امانویل مکرون، کاندید برای ریاست جمهوری را افشا نکنند.

این کمیسیون طی یک اعلامیه گفته است که نشر این اطلاعات می تواند اتهامات جنایی را در قبال داشته باشد.

ستاد انتخاباتی آقای مکرون روز جمعه اعلام کرد که هدف یک "حملۀ بزرگ سایبری" قرار گرفته و ایمیل های این ستاد از طریق انترنت، به نشر رسید.

نشر این ایمیل ها یک و نیم روز قبل از برگزاری دور دوم انتخابات فرانسه که در آن امانویل مکرون با مارین له پن، کاندید راست گرای افراطی رقابت می کند، افشا شده است.

نظر پرسی های تازه نشان می دهد که امانویل مکرون ممکن ٪٦٢ و مارین له پن ٪٣٨ آرا را بدست آورد.

اما مارین له پن می گوید که نسبت به موقعیت اش در دور دوم انتخابات خوشبین است. خانم له پن در روند نخست انتخابات مقام دوم را بدست آورد، اما وعدۀ او برای برگشتاندن مشاغل در کارخانه ها و ازدیاد امتیازات اجتماعی ممکن سبب شود تا از رقیب چپ افراطی اش پیشی گیرد.

خانم له پن می خواهد تا از پول یورو فاصله بگیرد، اما چپی ها و میانه روها او را خطرناک جلوه می دهند.

در آخرین مناظره، امانویل ماکرون گفت که خانم له پن جنگ داخلی را در فرانسه دامن می زند.

آقای مکرون همچنان گفته است که می خواهد فرانسه را با جهان متحد سازد. به گفتۀ او نه تنها میراث های فکری، سیاسی و اخلاقی فرانسه با خطر مواجه است بلکه آیندۀ یک اروپای متحد که مقدراتش را بدستش داشته باشد، نیز با تهدید مواجه می باشد.

XS
SM
MD
LG