لینک های دسترسی

آغاز مواصلت نمایندگان کشورهای جهان به کابل؛ دیدار نماینده دو کشور با حامد کرزی


آغاز مواصلت نمایندگان کشورهای جهان به کابل؛ دیدار نماینده دو کشور با حامد کرزی

وزرای خارجه هسپانیه و فرانسه که برای اشتراک در کنفرانس بین المللی کابل، به افغانستان آمده اند، عصر یکشنبه باحامدکرزی، رئیس جمهوربه طور جداگانه دیدار کردند.

دیدار در ارگ ریاست جمهوری افغانستان درحالی صورت گرفت که داکتر زلمی رسول، وزیر خارجه افغانستان نیز حضور داشت. میگریل انگل موراپینوس، وزیرخارجه هسپانیه از ادامه همکاری های کشورش برای افغانستان که صدها سرباز در ولایت بادغیس دارد اطمینان داد و گفت که هسپانیه فعالانه در کنفرانس بین المللی کابل حضور می یابد.

رئیس جمهور افغانستان بعداً با برنارد کوچنر وزیر خارجه فرانسه نیز دیدار کرد. برنارد کوچنر نیز از تلاش های صلح در افغانستان و ادامه همکاری های کشورش برای افغانستان اطمینان داد و گفت که سربازان فرانسوی به ماموریت شان در افغانستان برای تامین امنیت در این کشور ادامه می دهند.

رئیس جمهور افغانستان نیز همکاری این دو کشور در مبارزه با تروریزم و کمک به بازسازی افغانستان ابراز سپاس کرد و خواستار نقش فعال این کشورها در آینده افغانستان و حضور در کنفرانس بین المللی کابل گردید.

روند ورود مهمانان خارجی و مقامات بلند پایه برای اشتراک در کنفرانس بین المللی کابل از روز یکشنبه اغاز گردیده و انتظار می رود تا روز سه شنبه که این کنفرانس در کابل افتتاح می شود، هلری کلنتن وزیر خارجه ایالات متحده و همچنان بان کی مون، سرمنشی سازمان ملل در کنار ده ها تن از مقامات عالی رتبه وارد کابل شوند.

XS
SM
MD
LG